Maarjamäe lossi väliala

88% meie projekte on ka valmis ehitatud
Kunstilisel juhil üle 17 aasta kogemust
Rohkelt kogemust muinsuskaitse objektidega
11 saadud tunnustust

Staatus: valmis
Asukoht: Tallinn
Projekti aeg: 2017
Projekti meeskond: BOA OÜ (Anto Savi, Jürgen Lepper, Margus Soonets), Kersti Lootus, Lidia Zarudnaya, Ivi Vartsen, Siim Lootus, Kalle Pruuden, Margus Triibmann.
Tellija: Eesti Ajaloomuuseum
Ehitaja: Oma Ehitaja OÜ
Eelarve: 8,4 milj € (kogu kompleksi renoveerimise eelarve)
Maht: ~ 2 ha
Fotode autorid: Maris Tomba, Seljamaa Fotostuudio, Helis Mahmastol

Ülemine Maarjamäe_õu_MBA1644-1 copy_c_MarisTomba

2018. aastal pälvis Maarjamäe lossi väliala koos filmimuuseumi ja selle hoidlahoonega Eesti Kultuurkapitali arhitektuurivaldkonna peapreemia ja Muinsuskaitseameti tänukirja kui „Hästi kavandatud uusehitis ajaloolises keskkonnas 2018“.

Projekti aluseks on BOA OÜ konkursi võidutöö „Vana mees tahab koju“.

Kunagises Krahv Orlovi suvelossis asuva Eesti Ajaloomuuseumi renoveerimise käigus täienes muuseumi ala väliekspositsiooni ja Eesti Filmimuuseumi uute hoonetega (Arhitektuuribüroo BOA). Kogu kompleksi, kuhu lisaks lossile ja uutele muuseumihoonetele kuuluvad veel arvukalt väiksemaid ajaloolisi abihooneid, seob ühtseks tervikuks nendevahelise väliala kujundus – efektne muuseumipark, milles on ruumi nii nõukogudeaegsetele monumentidele kui ka Eesti kaardist inspireeritud mänguväljakule.

Muuseumihoonete vahelist ala kujundama loodud lahendus ei püüa vaatamata ajaloolisele keskkonnale taasluua vanu aegu vaid eristub oma lahendustes selgelt vanast. Koos Filmimuuseumi hoonetega tuuakse alale sümpaatne, vana ja uue tasakaalukas sümbioos. Väliala põhjapoolses osas on dominandiks Eesti kaardi ainetel mänguväljak stiliseeritud “turismimagnetitega” – Pikk Hermann, Narva linnus, Kõpu tuletorn, Haanja kõrgustik jt. Väliala keskosa võtab enda alla Filmimuuseumisse juhatava punase vaiba ümber rajatud Eesti filmiklassika teemaline skulptuuripark. Punane vaip läheb sujuvalt üle muuseumi ees olevaks välikino trepistikuks. Filmimaagiat võimendavad prožektoritena lahendatud valgustid ja filmilindist inspireeritud pargiinventar, mida kohtab ka mujal välialal. Väliala installatsioonide hulgas domineerib filmimuuseumi trepistiku ees metallist üleelusuurune filmikaamera.

Ülejäänud välialast pisut eraldatuna jääb lossi ja Filmimuuseumi vahele Nõukogudeaegsete monumentide park. Sealne ekspositsiooni ümbritsev pargiruum on lahendatud võimalikult neutraalsena, et pjedestaalilt alla toodud monumentide ideoloogilist laetust veelgi enam lahustada.

Kontakt

Küsimuste korral võta meiega julgelt ühendust, vastame Sulle esimesel võimaluselNÕUSOLEK KÜPSISTE KASUTAMISEKS

Veebileht lootusprojekt.ee (edaspidi - Veebileht) kasutab küpsiseid eeskätt veebilehe kasutajamugavuse parandamiseks.  Nõustute küpsistega jätkates veebilehe külastamist või alternatiivselt vajutades nupule „Nõustun“. Küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi. 

Mis on küpsis?
Küpsis (cookie) on väike tekstifail, mis salvestatakse veebilehe külastamisel kasutaja arvutisse või muusse seadmesse. Küpsised ei saada informatsiooni kasutaja arvutist välja. Küpsiste all käsitleme kõiki eelnevalt defineeritud tekstifaile olenemata tehnoloogilisest piiritlusest. 

Mis eesmärgil ja milliseid küpsiseid kasutatakse?
Kogume püsi- ja seansiküpsiseid mis on vajalikud veebilehe toimimiseks, kasutajamugavuse parandamiseks ja asjakohaseks reklaamimiseks. 

Kasutame järgmiste kolmandate osapoolte küpsiseid:
 
Meil puudub ligipääs ja kontroll kolmanda osapoolte küpsistele ning nende küpsiste kasutamine kuulub paigaldajate privaatsuspoliitika alla. Kolmandate osapoolte privaatsuspoliitika ja tingimustega saate tutvuda kolmanda osapoole veebilehtedel. 

Mis andmeid küpsistega kogutakse?
Küpsiste kasutamisega seoses võidakse säilitada isikuandmeid mille kasutaja on ise veebilehe vormi täites kirjutanud. Nende hulka kuuluvad emaili aadress ja vajaliku lahenduse kirjeldus. Lisaks võidakse säilitada seadmeinfot, asukohateavet, ip-aadressi, keelevalikut  ja muid eelnevalt loetletud andmeid. 
Kasutaja isikuandmeid ei säilitata kauem, kui seda nõuavad kogutud andmete eesmärgid. Kui isikuandmed muutuvad ebavajalikeks või kasutaja taotleb nende kustutamist, kustutatakse andmed 1 kuu jooksul. 
Võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud andmeid oma töötajatele, teenuse osutajatele ja eelnevalt nimetatud kolmandatele osapooltele, kui see on vajalik  eelnimetatud eesmärkidel. Samuti võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud informatsiooni kui oleme kohustatud seda tegema seadusest tulenevalt või enda õiguste või huvide kaitsmisel (nt veebilehe väärkasutuse tuvastamiseks). 

Kui kaua on küpsis arvutisse talletatud?
Küpsiste talletamise aeg on iga küpsise puhul erinev. Igakordne veebilehe külastamine uuendab küpsiseid, mistõttu pikeneb ka nende talletamise periood. Seansiküpsised salvestuvad ajutiselt veebilehe külastamise ajaks. Püsiküpsised salvestuvad kasutaja arvutisse pärast veebilehe sulgemist. Püsiküpsistel on erinev aegumisperiood ning mõned neist jäävad kasutaja seadmesse päevadeks, kuudeks või aastateks, kuid soovi korral saab seadmest ise kustutada. 

Kuidas küpsiste kasutamist piirata ja neid kustutada?
Kasutaja saab kustutada seadmesse salvestatud küpsised ja ennetavalt vältida küpsiste salvestamist seadmesse. Selleks tuleb kasutajal muuta veebilehe privaatsusseadeid. Seadeid küpsiste keelamiseks tuleb muuta igas seadmes eraldi. Kõikide küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi.

Täpsemalt juhised leiab veebilehitseja kasutusjuhendist: 
Internet Explorer: http://support.microsoft.com/kb/278835
Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en
Firefox: http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History
Opera: http://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy
Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042
 

Kontaktinfo ja lisateabe saamine
Veebilehe haldaja ja isikuandmete vastutav töötleja on Siim Lootus asukohaga, Suve 2, Tallinn, Harjumaa 10149, Eesti.Kui Teil on küsimusi või ettepanekuid, võtke ühendust telefonil 56496984 või e-posti aadressil siim@lootusprojekt.ee. 

Kolmandate osapoolte kontaktandmed on kättesaadavad nende veebilehtedelt. 

Me võime küpsiste kasutamise põhimõtteid muuta ilma ette teatamata. Lehekülje all olev kuupäev annab märku, millal on viimati põhimõtteid uuendatud. Kõik muudatused jõustuvad koheselt, kui küpsiste kasutamise põhimõtteid on uuendatud veebilehel. 

22.10.2019