Meist

88% meie projekte on ka valmis ehitatud
Kunstilisel juhil üle 17 aasta kogemust
Rohkelt kogemust muinsuskaitse objektidega
11 saadud tunnustust

Lootusprojekt OÜ on loodud 2002. aasta jaanuaris. Tegemist on perefirmaga.

Firmas töötavad momendil:

Kersti Lootus (1953) – vastutav maastiku arhitekt ;
Kiur Lootus (1981) – vastutav arhitekt;
Siim Lootus (1984) – ehitusinsener;
Kadri Uusen (1987) – maastikuarhitekt;
Hanna Veske (1988 ) – maastikuarhitekt.

17 tööaasta jooksul oleme koostanud 270 väliruumi projekti.

Meie suuremad välja ehitatud objektid

1. Eriilmelised ja erineva iseloomuga rannapromenaadid. Neid on meie projektide järgi ehitatud Pärnus, Haapsalus ja Narva -Jõesuus st 3 tk.

2. Fortifikatsioonirajatistele kujundatud pargid Tallinnas, Narvas ja Pärnus. Meil on olemas muinsuskaitsealane kompetents, Kersti Lootus on töötanud muinsuskaitse valdkonnas üle 10 aasta.

3. Mõisapargid. Eestis on mitmeid ajaloolisi mõisa parke. Oleme koostanud parkide rekonstrueerimise projekte. Kõige olulisem neist on Kadrioru park aastast 1718, kus on nii
regulaarne (prantsuse) kui ka vabakujunduslik (inglise) pargiosa. Tegemist on omamoodi pargikunsti muuseumiga. Tööd on pooleli.

4. Jaapani aed. Kadrioru pargis on eraldiseisva osana ka jaapani aed, mida kujundades käis Kersti Lootus Jaapanis Kyoto Ülikoolis õppimas jaapani pargikunsti aluseid. Jaapani aia
projekti koostamisel ja ehitamisel oli meie koostööpartneriks Jaapani maastikuarhitekt, kes praktiseerib Kyoto ajalooliste parkide hooldajana.

5. Viimase aasta mainimisväärsemateks objektideks on Vastseliina linnuse avalikuks ruumiks kujundamine, Keila Keskpargi kujundamine . 1. neist valmis 2018. aasta hilissügisel ja 2. on ehitusprotsessis.

Kõiki meie töid mõjutab Eesti looduse kohalik eripära ning ajalugu. Eestis on väga mitmekesise taimestikuga loodus, kus kohtuvad ida, lääs ja põhi. Sellest lähtuvalt on iga objekti asukoht unikaalne ning loodus on kõige aluseks. Kui kohal on ka oma lugu, siis seda me ka teadvustame endale ja teistele. Igal avalikul ruumil peab olema oma kandev idee ja lugu.

Kontakt

Küsimuste korral võta meiega julgelt ühendust, vastame Sulle esimesel võimalusel