Meist

88% meie projekte on ka valmis ehitatud
Kunstilisel juhil üle 17 aasta kogemust
Rohkelt kogemust muinsuskaitse objektidega
11 saadud tunnustust

Lootusprojekt OÜ on loodud 2002. aasta jaanuaris. Tegemist on perefirmaga.

Firmas töötavad momendil:

Kersti Lootus (1953) – vastutav maastiku arhitekt ;
Kiur Lootus (1981) – vastutav arhitekt;
Siim Lootus (1984) – ehitusinsener;
Kadri Uusen (1987) – maastikuarhitekt;
Hanna Veske (1988 ) – maastikuarhitekt.

17 tööaasta jooksul oleme koostanud 270 väliruumi projekti.

Meie suuremad välja ehitatud objektid

1. Eriilmelised ja erineva iseloomuga rannapromenaadid. Neid on meie projektide järgi ehitatud Pärnus, Haapsalus ja Narva -Jõesuus st 3 tk.

2. Fortifikatsioonirajatistele kujundatud pargid Tallinnas, Narvas ja Pärnus. Meil on olemas muinsuskaitsealane kompetents, Kersti Lootus on töötanud muinsuskaitse valdkonnas üle 10 aasta.

3. Mõisapargid. Eestis on mitmeid ajaloolisi mõisa parke. Oleme koostanud parkide rekonstrueerimise projekte. Kõige olulisem neist on Kadrioru park aastast 1718, kus on nii
regulaarne (prantsuse) kui ka vabakujunduslik (inglise) pargiosa. Tegemist on omamoodi pargikunsti muuseumiga. Tööd on pooleli.

4. Jaapani aed. Kadrioru pargis on eraldiseisva osana ka jaapani aed, mida kujundades käis Kersti Lootus Jaapanis Kyoto Ülikoolis õppimas jaapani pargikunsti aluseid. Jaapani aia
projekti koostamisel ja ehitamisel oli meie koostööpartneriks Jaapani maastikuarhitekt, kes praktiseerib Kyoto ajalooliste parkide hooldajana.

5. Viimase aasta mainimisväärsemateks objektideks on Vastseliina linnuse avalikuks ruumiks kujundamine, Keila Keskpargi kujundamine . 1. neist valmis 2018. aasta hilissügisel ja 2. on ehitusprotsessis.

Kõiki meie töid mõjutab Eesti looduse kohalik eripära ning ajalugu. Eestis on väga mitmekesise taimestikuga loodus, kus kohtuvad ida, lääs ja põhi. Sellest lähtuvalt on iga objekti asukoht unikaalne ning loodus on kõige aluseks. Kui kohal on ka oma lugu, siis seda me ka teadvustame endale ja teistele. Igal avalikul ruumil peab olema oma kandev idee ja lugu.

Kontakt

Küsimuste korral võta meiega julgelt ühendust, vastame Sulle esimesel võimalusel



  NÕUSOLEK KÜPSISTE KASUTAMISEKS

  Veebileht lootusprojekt.ee (edaspidi - Veebileht) kasutab küpsiseid eeskätt veebilehe kasutajamugavuse parandamiseks.  Nõustute küpsistega jätkates veebilehe külastamist või alternatiivselt vajutades nupule „Nõustun“. Küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi. 

  Mis on küpsis?
  Küpsis (cookie) on väike tekstifail, mis salvestatakse veebilehe külastamisel kasutaja arvutisse või muusse seadmesse. Küpsised ei saada informatsiooni kasutaja arvutist välja. Küpsiste all käsitleme kõiki eelnevalt defineeritud tekstifaile olenemata tehnoloogilisest piiritlusest. 

  Mis eesmärgil ja milliseid küpsiseid kasutatakse?
  Kogume püsi- ja seansiküpsiseid mis on vajalikud veebilehe toimimiseks, kasutajamugavuse parandamiseks ja asjakohaseks reklaamimiseks. 

  Kasutame järgmiste kolmandate osapoolte küpsiseid:
   
  Meil puudub ligipääs ja kontroll kolmanda osapoolte küpsistele ning nende küpsiste kasutamine kuulub paigaldajate privaatsuspoliitika alla. Kolmandate osapoolte privaatsuspoliitika ja tingimustega saate tutvuda kolmanda osapoole veebilehtedel. 

  Mis andmeid küpsistega kogutakse?
  Küpsiste kasutamisega seoses võidakse säilitada isikuandmeid mille kasutaja on ise veebilehe vormi täites kirjutanud. Nende hulka kuuluvad emaili aadress ja vajaliku lahenduse kirjeldus. Lisaks võidakse säilitada seadmeinfot, asukohateavet, ip-aadressi, keelevalikut  ja muid eelnevalt loetletud andmeid. 
  Kasutaja isikuandmeid ei säilitata kauem, kui seda nõuavad kogutud andmete eesmärgid. Kui isikuandmed muutuvad ebavajalikeks või kasutaja taotleb nende kustutamist, kustutatakse andmed 1 kuu jooksul. 
  Võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud andmeid oma töötajatele, teenuse osutajatele ja eelnevalt nimetatud kolmandatele osapooltele, kui see on vajalik  eelnimetatud eesmärkidel. Samuti võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud informatsiooni kui oleme kohustatud seda tegema seadusest tulenevalt või enda õiguste või huvide kaitsmisel (nt veebilehe väärkasutuse tuvastamiseks). 

  Kui kaua on küpsis arvutisse talletatud?
  Küpsiste talletamise aeg on iga küpsise puhul erinev. Igakordne veebilehe külastamine uuendab küpsiseid, mistõttu pikeneb ka nende talletamise periood. Seansiküpsised salvestuvad ajutiselt veebilehe külastamise ajaks. Püsiküpsised salvestuvad kasutaja arvutisse pärast veebilehe sulgemist. Püsiküpsistel on erinev aegumisperiood ning mõned neist jäävad kasutaja seadmesse päevadeks, kuudeks või aastateks, kuid soovi korral saab seadmest ise kustutada. 

  Kuidas küpsiste kasutamist piirata ja neid kustutada?
  Kasutaja saab kustutada seadmesse salvestatud küpsised ja ennetavalt vältida küpsiste salvestamist seadmesse. Selleks tuleb kasutajal muuta veebilehe privaatsusseadeid. Seadeid küpsiste keelamiseks tuleb muuta igas seadmes eraldi. Kõikide küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi.

  Täpsemalt juhised leiab veebilehitseja kasutusjuhendist: 
  Internet Explorer: http://support.microsoft.com/kb/278835
  Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en
  Firefox: http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History
  Opera: http://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy
  Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042
   

  Kontaktinfo ja lisateabe saamine
  Veebilehe haldaja ja isikuandmete vastutav töötleja on Siim Lootus asukohaga, Suve 2, Tallinn, Harjumaa 10149, Eesti.Kui Teil on küsimusi või ettepanekuid, võtke ühendust telefonil 56496984 või e-posti aadressil siim@lootusprojekt.ee. 

  Kolmandate osapoolte kontaktandmed on kättesaadavad nende veebilehtedelt. 

  Me võime küpsiste kasutamise põhimõtteid muuta ilma ette teatamata. Lehekülje all olev kuupäev annab märku, millal on viimati põhimõtteid uuendatud. Kõik muudatused jõustuvad koheselt, kui küpsiste kasutamise põhimõtteid on uuendatud veebilehel. 

  22.10.2019