Haapsalu promenaad

88% meie projekte on ka valmis ehitatud
Kunstilisel juhil üle 17 aasta kogemust
Rohkelt kogemust muinsuskaitse objektidega
11 saadud tunnustust

Staatus: valmis
Asukoht: Haapsalu
Projekti aeg: 2008–2010
Projekti meeskond: Kersti Lootus, Heidi Viilop, Anto Savi
Tellija: Haapsalu linn
Ehitaja: Facio AS
Eelarve: 3 800 000 €
Maht: ~ 3,5 ha
Fotode autorid: Maris Tomba ja Tõnis Padu.

Haapsalu rannapromenaad_MBA6526_c_MarisTomba (1)

Rannapromenaad seal paiknevate kuursaali, Tšaikovski pingi ja päikesekellaga on arvatavasti piiskopilinnuse kõrval üks tuntumaid vaatamisväärsusi Haapsalus. Läbi ajaloo erinevaid nimesid kandnud promenaad rajati 19. sajandi keskel ning see on kujunenud suvise Haapsalu peamiseks tuiksooneks. 2010. aastal valminud promenaadi taastamisprojektiga (paralleelselt kuursaali taastamisega) anti sellele tagasi selle ajalooline uhkus ja sära.

Haapsalu rannapromenaad hõlmab rannaala Haapsalu Tagalahe ääres Aafrika rannast kuni  Tšaikovski pingi ja jahisadamani, ühtekokku üle ühe kilomeetri. Promenaadi taastamisel oli peamiseks eesmärgiks endisaegse ajaloolise miljöö taastamise kõrval täiendada seda kaasaegsete lahendustega – planeerida kogu promenaadi ulatuses sinna võimalikult erineva funktsiooniga alasid ja objekte, mis tagaksid piirkonna kasutatavuse igal aastaajal ja iga ilmaga ning võimalikult eriilmelise kasutajaskonna poolt. Omaette väärtuseks sai skulptor Roman Haavamäe skulpturaalsete objektide taastamine ja eksponeerimine. Tulemuseks on nostalgilise alatooniga kaasaegne avalik ruum, kus on ruumi kõigile ja kõigele – uuendatud promenaad pakub huvi väga erinevatele sihtgruppidele, sh nii ajaloo- ja kultuuripärandi huvilistele, linnuvaatlejatele, jalutuskäike tegevatele spaaturistidele kui ka aktiivse tegevuse otsijatele ja tervisesportlastele aga ka Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse patsientidele.

Mitmete ajalooliste detailide (dekoratiivsed tänavalõpu postid, trepid, postamendid, päikesekell jt) taastamise ja korrastamise kõrval taastati promenaadil algseid mahte eeskujuks võttes paadilaenutuse- ja muusikapaviljonid ning rajati uued tualettruumid. Samas võtmes ehitati Aafrika randa rannateenindushoone ning selle juurde rajati linna üks suurimaid mänguväljakuid mereteemaliste atraktsioonidega. Tormides kahjustada saanud kaldarinnatis taastati ning varustati uue valgustusega. Uuendati ka pargiinventari ja värskendati haljastust.

2019. aastal on promenaadi Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse poolsesse otsa rajatud keskuse poolt tellitud tegevuspark liikumispuuetega täiskasvanutele ja lastele, mis liitub orgaaniliselt promenaadiga – muutudes selle üheks osaks.

Promenaadi rekonstrueerimine tõi Haapsallu tagasi algupärase kuurordilinna õhustiku.

Kontakt

Küsimuste korral võta meiega julgelt ühendust, vastame Sulle esimesel võimalusel  NÕUSOLEK KÜPSISTE KASUTAMISEKS

  Veebileht lootusprojekt.ee (edaspidi - Veebileht) kasutab küpsiseid eeskätt veebilehe kasutajamugavuse parandamiseks.  Nõustute küpsistega jätkates veebilehe külastamist või alternatiivselt vajutades nupule „Nõustun“. Küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi. 

  Mis on küpsis?
  Küpsis (cookie) on väike tekstifail, mis salvestatakse veebilehe külastamisel kasutaja arvutisse või muusse seadmesse. Küpsised ei saada informatsiooni kasutaja arvutist välja. Küpsiste all käsitleme kõiki eelnevalt defineeritud tekstifaile olenemata tehnoloogilisest piiritlusest. 

  Mis eesmärgil ja milliseid küpsiseid kasutatakse?
  Kogume püsi- ja seansiküpsiseid mis on vajalikud veebilehe toimimiseks, kasutajamugavuse parandamiseks ja asjakohaseks reklaamimiseks. 

  Kasutame järgmiste kolmandate osapoolte küpsiseid:
   
  Meil puudub ligipääs ja kontroll kolmanda osapoolte küpsistele ning nende küpsiste kasutamine kuulub paigaldajate privaatsuspoliitika alla. Kolmandate osapoolte privaatsuspoliitika ja tingimustega saate tutvuda kolmanda osapoole veebilehtedel. 

  Mis andmeid küpsistega kogutakse?
  Küpsiste kasutamisega seoses võidakse säilitada isikuandmeid mille kasutaja on ise veebilehe vormi täites kirjutanud. Nende hulka kuuluvad emaili aadress ja vajaliku lahenduse kirjeldus. Lisaks võidakse säilitada seadmeinfot, asukohateavet, ip-aadressi, keelevalikut  ja muid eelnevalt loetletud andmeid. 
  Kasutaja isikuandmeid ei säilitata kauem, kui seda nõuavad kogutud andmete eesmärgid. Kui isikuandmed muutuvad ebavajalikeks või kasutaja taotleb nende kustutamist, kustutatakse andmed 1 kuu jooksul. 
  Võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud andmeid oma töötajatele, teenuse osutajatele ja eelnevalt nimetatud kolmandatele osapooltele, kui see on vajalik  eelnimetatud eesmärkidel. Samuti võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud informatsiooni kui oleme kohustatud seda tegema seadusest tulenevalt või enda õiguste või huvide kaitsmisel (nt veebilehe väärkasutuse tuvastamiseks). 

  Kui kaua on küpsis arvutisse talletatud?
  Küpsiste talletamise aeg on iga küpsise puhul erinev. Igakordne veebilehe külastamine uuendab küpsiseid, mistõttu pikeneb ka nende talletamise periood. Seansiküpsised salvestuvad ajutiselt veebilehe külastamise ajaks. Püsiküpsised salvestuvad kasutaja arvutisse pärast veebilehe sulgemist. Püsiküpsistel on erinev aegumisperiood ning mõned neist jäävad kasutaja seadmesse päevadeks, kuudeks või aastateks, kuid soovi korral saab seadmest ise kustutada. 

  Kuidas küpsiste kasutamist piirata ja neid kustutada?
  Kasutaja saab kustutada seadmesse salvestatud küpsised ja ennetavalt vältida küpsiste salvestamist seadmesse. Selleks tuleb kasutajal muuta veebilehe privaatsusseadeid. Seadeid küpsiste keelamiseks tuleb muuta igas seadmes eraldi. Kõikide küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi.

  Täpsemalt juhised leiab veebilehitseja kasutusjuhendist: 
  Internet Explorer: http://support.microsoft.com/kb/278835
  Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en
  Firefox: http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History
  Opera: http://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy
  Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042
   

  Kontaktinfo ja lisateabe saamine
  Veebilehe haldaja ja isikuandmete vastutav töötleja on Siim Lootus asukohaga, Suve 2, Tallinn, Harjumaa 10149, Eesti.Kui Teil on küsimusi või ettepanekuid, võtke ühendust telefonil 56496984 või e-posti aadressil siim@lootusprojekt.ee. 

  Kolmandate osapoolte kontaktandmed on kättesaadavad nende veebilehtedelt. 

  Me võime küpsiste kasutamise põhimõtteid muuta ilma ette teatamata. Lehekülje all olev kuupäev annab märku, millal on viimati põhimõtteid uuendatud. Kõik muudatused jõustuvad koheselt, kui küpsiste kasutamise põhimõtteid on uuendatud veebilehel. 

  22.10.2019