Pärnu vallikääru park

88% meie projekte on ka valmis ehitatud
Kunstilisel juhil üle 17 aasta kogemust
Rohkelt kogemust muinsuskaitse objektidega
11 saadud tunnustust

Staatus: valmis
Asukoht: Pärnu
Projekti aeg: 2011
Projekti meeskond: Kersti Lootus, Kiur Lootus ,Heidi Viilop, Katri Soonberg, Siim Lootus
Tellija: Pärnu linn
Ehitaja: Merko Ehitus AS
Eelarve: 4,8 milj €
Maht: ~ 6 ha
Fotode autorid: Maris Tomba, Reio Avaste, Ants Liigus, Indrek Aija

Ülemine Pärnu Vallikäär_MBA4165_c_MarisTomba

Pärnu Vallikääru heakorrastuse projekt pälvis 2011. aastal Eesti Kultuurkapitali Arhitektuurisihtkapitali „Maastikuarhitektuuri aastaauhind 2011“ , „Pärnu Aasta Teo“ tiitli ning valiti Eesti Kommunaalmajanduse Ühingu poolt parimaks kommunaalrajatiseks. Kiur Lootuse projekteeritud sild pälvis Eesti parima puitehitise konkursil liimpuidu eripreemia. 2016. aastal oli Vallikääru projekt üks Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemia nominentidest.

Pärnu muldkindlustuste vöönd rajati 17. sajandi teisel poolel. Kindluslinna staatuse kaotamise järel säilitati ainult kahe bastioni vaheline läänepoolne vallijupp meretuulte kaitseks ja lõiguke vallikraavi, kuhu 19. sajandil rajati laevade talvesadam. Vallikääru heakorrastamise projekt seadis eesmärgiks ühendada ala koos teiste endise bastionaalvööndi pargialadega ühtseks süsteemiks. Selleks tuli leida vallikraavile, muld- ja eelkindlustustele uued ning mitmekülgsed kasutusviisid ilma, et kannataks ajalooline kindlusarhitektuuri pärand.

Heakorrastuse käigus rajati endisele vallikraavile uus valgustusega betoonist kaldarinnatis, korrastati olemasolevad ning rajati uued käiguteed, ehitati uued vallitrepid ning moderniseeriti valgustus. Üheks efektseimaks uueks elemendiks on liimpuidust sild üle vallikraavi sopi. Ajaloolised arhitektuursed elemendid, nagu näiteks Tallinna värav aga ka arheoloogiliste uuringutega päevavalgele tulnud käik renoveeriti. Muldkeha läbiv käik muudeti valgustatud tunneliks, mis on kasutatav ka ratastooliga. Värske ilme anti ka Vallikääru kontserdipaigale, kuhu rajati uus istmestik ning lavaesisele platsile makett, kus kujutatud 17.-19. sajandi Pärnut. Sarnased linna ajalugu edasi andvad maketid rajati vana sepikoja ja Tallinna väravate juurde.

Vallikääru pargi kaasaegse kasutatavuse seisukohalt täiendati seda paadisildadega ning Sadama tänava poolsele rohealale rajati mereliste elementidega mänguväljak. Pargist leiab ka hulgaliselt eridisainiga pinke, mis asetatud päevase päikese järgi. Sarnases stilistikas on lahendatud ka muu pargi inventuur.

Kontakt

Küsimuste korral võta meiega julgelt ühendust, vastame Sulle esimesel võimaluselNÕUSOLEK KÜPSISTE KASUTAMISEKS

Veebileht lootusprojekt.ee (edaspidi - Veebileht) kasutab küpsiseid eeskätt veebilehe kasutajamugavuse parandamiseks.  Nõustute küpsistega jätkates veebilehe külastamist või alternatiivselt vajutades nupule „Nõustun“. Küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi. 

Mis on küpsis?
Küpsis (cookie) on väike tekstifail, mis salvestatakse veebilehe külastamisel kasutaja arvutisse või muusse seadmesse. Küpsised ei saada informatsiooni kasutaja arvutist välja. Küpsiste all käsitleme kõiki eelnevalt defineeritud tekstifaile olenemata tehnoloogilisest piiritlusest. 

Mis eesmärgil ja milliseid küpsiseid kasutatakse?
Kogume püsi- ja seansiküpsiseid mis on vajalikud veebilehe toimimiseks, kasutajamugavuse parandamiseks ja asjakohaseks reklaamimiseks. 

Kasutame järgmiste kolmandate osapoolte küpsiseid:
 
Meil puudub ligipääs ja kontroll kolmanda osapoolte küpsistele ning nende küpsiste kasutamine kuulub paigaldajate privaatsuspoliitika alla. Kolmandate osapoolte privaatsuspoliitika ja tingimustega saate tutvuda kolmanda osapoole veebilehtedel. 

Mis andmeid küpsistega kogutakse?
Küpsiste kasutamisega seoses võidakse säilitada isikuandmeid mille kasutaja on ise veebilehe vormi täites kirjutanud. Nende hulka kuuluvad emaili aadress ja vajaliku lahenduse kirjeldus. Lisaks võidakse säilitada seadmeinfot, asukohateavet, ip-aadressi, keelevalikut  ja muid eelnevalt loetletud andmeid. 
Kasutaja isikuandmeid ei säilitata kauem, kui seda nõuavad kogutud andmete eesmärgid. Kui isikuandmed muutuvad ebavajalikeks või kasutaja taotleb nende kustutamist, kustutatakse andmed 1 kuu jooksul. 
Võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud andmeid oma töötajatele, teenuse osutajatele ja eelnevalt nimetatud kolmandatele osapooltele, kui see on vajalik  eelnimetatud eesmärkidel. Samuti võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud informatsiooni kui oleme kohustatud seda tegema seadusest tulenevalt või enda õiguste või huvide kaitsmisel (nt veebilehe väärkasutuse tuvastamiseks). 

Kui kaua on küpsis arvutisse talletatud?
Küpsiste talletamise aeg on iga küpsise puhul erinev. Igakordne veebilehe külastamine uuendab küpsiseid, mistõttu pikeneb ka nende talletamise periood. Seansiküpsised salvestuvad ajutiselt veebilehe külastamise ajaks. Püsiküpsised salvestuvad kasutaja arvutisse pärast veebilehe sulgemist. Püsiküpsistel on erinev aegumisperiood ning mõned neist jäävad kasutaja seadmesse päevadeks, kuudeks või aastateks, kuid soovi korral saab seadmest ise kustutada. 

Kuidas küpsiste kasutamist piirata ja neid kustutada?
Kasutaja saab kustutada seadmesse salvestatud küpsised ja ennetavalt vältida küpsiste salvestamist seadmesse. Selleks tuleb kasutajal muuta veebilehe privaatsusseadeid. Seadeid küpsiste keelamiseks tuleb muuta igas seadmes eraldi. Kõikide küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi.

Täpsemalt juhised leiab veebilehitseja kasutusjuhendist: 
Internet Explorer: http://support.microsoft.com/kb/278835
Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en
Firefox: http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History
Opera: http://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy
Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042
 

Kontaktinfo ja lisateabe saamine
Veebilehe haldaja ja isikuandmete vastutav töötleja on Siim Lootus asukohaga, Suve 2, Tallinn, Harjumaa 10149, Eesti.Kui Teil on küsimusi või ettepanekuid, võtke ühendust telefonil 56496984 või e-posti aadressil siim@lootusprojekt.ee. 

Kolmandate osapoolte kontaktandmed on kättesaadavad nende veebilehtedelt. 

Me võime küpsiste kasutamise põhimõtteid muuta ilma ette teatamata. Lehekülje all olev kuupäev annab märku, millal on viimati põhimõtteid uuendatud. Kõik muudatused jõustuvad koheselt, kui küpsiste kasutamise põhimõtteid on uuendatud veebilehel. 

22.10.2019