Vastseliina piiskopilinnuse väliala

88% meie projekte on ka valmis ehitatud
Kunstilisel juhil üle 17 aasta kogemust
Rohkelt kogemust muinsuskaitse objektidega
11 saadud tunnustust

Staatus: valmis
Asukoht: Vastseliina, Võrumaa
Projekti aeg: 2018
Projekti meeskond: Kersti Lootus, Katri Soonberg, Siim Lootus, Kadri Uusen, Kalle Pruuden
Tellija: Vastseliina Piiskopilinnus SA
Ehitaja: Lompka SK OÜ ja Kurmik AS
Ehituseelarve: 487 867 €
Maht: ~ 1,7 ha
Fotode autor: Maris Tomba

Maastikuarhitetuur Vastseliina_MBA5870_c_MarisTomba

Tellija soov oli muuta kogu ala paremini ligipääsetavaks ja atraktiivsemaks ning eksponeerida linnuse ajaloolist südant ehk  kabelit koos selle looga.

Vastseliina keskaegse piiskopilinnuse kujundamisel kaasaegseks külastuskeskuseks teostas Lootusprojekt kogu linnusekompleksi hõlmava maastikuarhitektuurilise lahenduse koos ajalooliste kabelimüüride markeerimise ja eksponeerimisega.

Loodu on tagasihoidlik ja väga tundlik kaasaegne maastikuarhitektuurne lahendus, mis ei domineeri pretensioonika ajaloolise keskkonna üle. Pigem teeb see sellele komplimendi ning rikastab seda – kaasaeg ja keskaeg moodustavad toimiva terviku. Selleks täiendati jalgradade võrgustikku, rajati uued viidav ja infostendid, istumiskohad ja vaateplatvormid. Kabeli ja selle loo markeerimiseks rajati altar. Väljakujunenud liikumisteid täiendati uutega lähtudes mõttest, et läbimõeldud teedevõrk tagab, et ei kõnnita kaitsealustel müüridel ja rusudel. Uued teed projekteeriti müüridevahelistele aladele. Kus oli oht, et ikkagi hakatakse müüridel kõndima, pandi sissetallatud teeradadele kukeharja mattidest katte.

Teed kaeti purustatud punastest tellistest, graniitsõelmest ja kruusast koosneva sõelmeseguga, et tekiks olemasolevate teeradade kattele sarnane pind. Uue valgustuslahenduse idee oli markeerida käigurajad ning eksponeerida müüre nii, et säiliks paiga müstilisus. Uutele väikevormidele projekteeriti kruvivai-vundamendid ning nendega markeeriti kabeli põrand (küll 1,7m kõrgemal algsest), kagutorni põrand ja müüri ulatus kaheastmelise lavana ning põhjatorni seinte ulatus isteplatvormina. Ülejäänud väikevormid nagu valgustid, infostendid ja viidad on tagasihoidliku minimalistliku vormikeelega ning tänu materjalivalikule sobituvad ladusalt linnuse keskkonnaga.

Kontakt

Küsimuste korral võta meiega julgelt ühendust, vastame Sulle esimesel võimaluselNÕUSOLEK KÜPSISTE KASUTAMISEKS

Veebileht lootusprojekt.ee (edaspidi - Veebileht) kasutab küpsiseid eeskätt veebilehe kasutajamugavuse parandamiseks.  Nõustute küpsistega jätkates veebilehe külastamist või alternatiivselt vajutades nupule „Nõustun“. Küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi. 

Mis on küpsis?
Küpsis (cookie) on väike tekstifail, mis salvestatakse veebilehe külastamisel kasutaja arvutisse või muusse seadmesse. Küpsised ei saada informatsiooni kasutaja arvutist välja. Küpsiste all käsitleme kõiki eelnevalt defineeritud tekstifaile olenemata tehnoloogilisest piiritlusest. 

Mis eesmärgil ja milliseid küpsiseid kasutatakse?
Kogume püsi- ja seansiküpsiseid mis on vajalikud veebilehe toimimiseks, kasutajamugavuse parandamiseks ja asjakohaseks reklaamimiseks. 

Kasutame järgmiste kolmandate osapoolte küpsiseid:
 
Meil puudub ligipääs ja kontroll kolmanda osapoolte küpsistele ning nende küpsiste kasutamine kuulub paigaldajate privaatsuspoliitika alla. Kolmandate osapoolte privaatsuspoliitika ja tingimustega saate tutvuda kolmanda osapoole veebilehtedel. 

Mis andmeid küpsistega kogutakse?
Küpsiste kasutamisega seoses võidakse säilitada isikuandmeid mille kasutaja on ise veebilehe vormi täites kirjutanud. Nende hulka kuuluvad emaili aadress ja vajaliku lahenduse kirjeldus. Lisaks võidakse säilitada seadmeinfot, asukohateavet, ip-aadressi, keelevalikut  ja muid eelnevalt loetletud andmeid. 
Kasutaja isikuandmeid ei säilitata kauem, kui seda nõuavad kogutud andmete eesmärgid. Kui isikuandmed muutuvad ebavajalikeks või kasutaja taotleb nende kustutamist, kustutatakse andmed 1 kuu jooksul. 
Võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud andmeid oma töötajatele, teenuse osutajatele ja eelnevalt nimetatud kolmandatele osapooltele, kui see on vajalik  eelnimetatud eesmärkidel. Samuti võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud informatsiooni kui oleme kohustatud seda tegema seadusest tulenevalt või enda õiguste või huvide kaitsmisel (nt veebilehe väärkasutuse tuvastamiseks). 

Kui kaua on küpsis arvutisse talletatud?
Küpsiste talletamise aeg on iga küpsise puhul erinev. Igakordne veebilehe külastamine uuendab küpsiseid, mistõttu pikeneb ka nende talletamise periood. Seansiküpsised salvestuvad ajutiselt veebilehe külastamise ajaks. Püsiküpsised salvestuvad kasutaja arvutisse pärast veebilehe sulgemist. Püsiküpsistel on erinev aegumisperiood ning mõned neist jäävad kasutaja seadmesse päevadeks, kuudeks või aastateks, kuid soovi korral saab seadmest ise kustutada. 

Kuidas küpsiste kasutamist piirata ja neid kustutada?
Kasutaja saab kustutada seadmesse salvestatud küpsised ja ennetavalt vältida küpsiste salvestamist seadmesse. Selleks tuleb kasutajal muuta veebilehe privaatsusseadeid. Seadeid küpsiste keelamiseks tuleb muuta igas seadmes eraldi. Kõikide küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi.

Täpsemalt juhised leiab veebilehitseja kasutusjuhendist: 
Internet Explorer: http://support.microsoft.com/kb/278835
Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en
Firefox: http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History
Opera: http://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy
Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042
 

Kontaktinfo ja lisateabe saamine
Veebilehe haldaja ja isikuandmete vastutav töötleja on Siim Lootus asukohaga, Suve 2, Tallinn, Harjumaa 10149, Eesti.Kui Teil on küsimusi või ettepanekuid, võtke ühendust telefonil 56496984 või e-posti aadressil siim@lootusprojekt.ee. 

Kolmandate osapoolte kontaktandmed on kättesaadavad nende veebilehtedelt. 

Me võime küpsiste kasutamise põhimõtteid muuta ilma ette teatamata. Lehekülje all olev kuupäev annab märku, millal on viimati põhimõtteid uuendatud. Kõik muudatused jõustuvad koheselt, kui küpsiste kasutamise põhimõtteid on uuendatud veebilehel. 

22.10.2019