Vabaduse võidusamba lähiümbrus

88% meie projekte on ka valmis ehitatud
Kunstilisel juhil üle 17 aasta kogemust
Rohkelt kogemust muinsuskaitse objektidega
11 saadud tunnustust

Staatus: valmis
Asukoht: Tallinn
Projekti aeg: 2012
Projekti meeskond: Kersti Lootus, Kiur Lootus
Tellija: Kaitseministeerium
Maht: ~ 1200 m2
Fotode autor: Maris Tomba

Maastikuarhitetuur Vabaduse väljak_MBA4952_c_MarisTomba

Projekti koostamise aluseks on Vabadussõja Võidusamba konkursi võidutöö „Libertas“ (2006, Rainer Sterfeld, Anderi Laidre, Kadri Kiho ja Anto Savi).

Projekti eesmärgiks on anda Vabaduse Võidusamba keskkonnale seda toetav vorm, mis arvestaks nii monumendiga kui ka seda ümbritsevale alale ette nähtud funktsioonidega (näiteks vajadusega korraldada riiklikult olulise monumendi juures protokollilisi üritusi aga pakkuda ka võimalusi igapäevaseks kasutuseks), ning siduda samba ala orgaaniliselt ja efektselt Vabaduse väljaku linnaruumiga. Projekti koostamisel oli lähtekohaks asukoha ajalooline kindlusarhitektuur – Võidusamba ala moodustab terviku platoo, mille maht on ligilähedane seal kunagi paiknenud Ingeri Bastioni flangi dimensioonidele.

Võidusamba ala koosneb paraadsest platoost, seda Vabaduse väljakuga ühendavast valgustusega trepistikust ning 45 kraadise kaldega muldnõlvast platoo ja bastioni (ja sellel paikneva Harjumäe pargi) vahel. Ajaloolise nõlva kohale rajatud uus muldkeha moodustab koos bastioni eskarbiga platsile orgaanilise piirde ja on ühtlasi ka Vabaduse võidusambale fooniks. Kuna samba alal peab olema hea ühendus kõigile liiklejatele on lisaks väljaku poolsele trepistikule rajatud kaldtee näol ühendus ka Komandandi teega.

Vabaduse võidusamba ala puhul on kujunduses lähtutud askeetlikust ja minimalistlikust vormikeelest ning materjalidena on kasutatud põletatud ja poleeritud musta graniiti, paekivi, tumedat betooni, klaasi ja roostevaba terast. Lisaks platoo ja bastioni vahelisele nõlvale koosneb ala haljastus veel sambast vasakule jäävast murupinnast ning platoo ja 19. sajandi teisest poolest pärineva Mayeri trepi vahele jäävast madalhaljastusega istutusalast. Eraldiseisvaid pinke jms inventari samba alale planeeritud pole vaid need kasvavad välja ülejäänud arhitektuursetest elementidest.

Kontakt

Küsimuste korral võta meiega julgelt ühendust, vastame Sulle esimesel võimaluselNÕUSOLEK KÜPSISTE KASUTAMISEKS

Veebileht lootusprojekt.ee (edaspidi - Veebileht) kasutab küpsiseid eeskätt veebilehe kasutajamugavuse parandamiseks.  Nõustute küpsistega jätkates veebilehe külastamist või alternatiivselt vajutades nupule „Nõustun“. Küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi. 

Mis on küpsis?
Küpsis (cookie) on väike tekstifail, mis salvestatakse veebilehe külastamisel kasutaja arvutisse või muusse seadmesse. Küpsised ei saada informatsiooni kasutaja arvutist välja. Küpsiste all käsitleme kõiki eelnevalt defineeritud tekstifaile olenemata tehnoloogilisest piiritlusest. 

Mis eesmärgil ja milliseid küpsiseid kasutatakse?
Kogume püsi- ja seansiküpsiseid mis on vajalikud veebilehe toimimiseks, kasutajamugavuse parandamiseks ja asjakohaseks reklaamimiseks. 

Kasutame järgmiste kolmandate osapoolte küpsiseid:
 
Meil puudub ligipääs ja kontroll kolmanda osapoolte küpsistele ning nende küpsiste kasutamine kuulub paigaldajate privaatsuspoliitika alla. Kolmandate osapoolte privaatsuspoliitika ja tingimustega saate tutvuda kolmanda osapoole veebilehtedel. 

Mis andmeid küpsistega kogutakse?
Küpsiste kasutamisega seoses võidakse säilitada isikuandmeid mille kasutaja on ise veebilehe vormi täites kirjutanud. Nende hulka kuuluvad emaili aadress ja vajaliku lahenduse kirjeldus. Lisaks võidakse säilitada seadmeinfot, asukohateavet, ip-aadressi, keelevalikut  ja muid eelnevalt loetletud andmeid. 
Kasutaja isikuandmeid ei säilitata kauem, kui seda nõuavad kogutud andmete eesmärgid. Kui isikuandmed muutuvad ebavajalikeks või kasutaja taotleb nende kustutamist, kustutatakse andmed 1 kuu jooksul. 
Võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud andmeid oma töötajatele, teenuse osutajatele ja eelnevalt nimetatud kolmandatele osapooltele, kui see on vajalik  eelnimetatud eesmärkidel. Samuti võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud informatsiooni kui oleme kohustatud seda tegema seadusest tulenevalt või enda õiguste või huvide kaitsmisel (nt veebilehe väärkasutuse tuvastamiseks). 

Kui kaua on küpsis arvutisse talletatud?
Küpsiste talletamise aeg on iga küpsise puhul erinev. Igakordne veebilehe külastamine uuendab küpsiseid, mistõttu pikeneb ka nende talletamise periood. Seansiküpsised salvestuvad ajutiselt veebilehe külastamise ajaks. Püsiküpsised salvestuvad kasutaja arvutisse pärast veebilehe sulgemist. Püsiküpsistel on erinev aegumisperiood ning mõned neist jäävad kasutaja seadmesse päevadeks, kuudeks või aastateks, kuid soovi korral saab seadmest ise kustutada. 

Kuidas küpsiste kasutamist piirata ja neid kustutada?
Kasutaja saab kustutada seadmesse salvestatud küpsised ja ennetavalt vältida küpsiste salvestamist seadmesse. Selleks tuleb kasutajal muuta veebilehe privaatsusseadeid. Seadeid küpsiste keelamiseks tuleb muuta igas seadmes eraldi. Kõikide küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi.

Täpsemalt juhised leiab veebilehitseja kasutusjuhendist: 
Internet Explorer: http://support.microsoft.com/kb/278835
Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en
Firefox: http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History
Opera: http://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy
Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042
 

Kontaktinfo ja lisateabe saamine
Veebilehe haldaja ja isikuandmete vastutav töötleja on Siim Lootus asukohaga, Suve 2, Tallinn, Harjumaa 10149, Eesti.Kui Teil on küsimusi või ettepanekuid, võtke ühendust telefonil 56496984 või e-posti aadressil siim@lootusprojekt.ee. 

Kolmandate osapoolte kontaktandmed on kättesaadavad nende veebilehtedelt. 

Me võime küpsiste kasutamise põhimõtteid muuta ilma ette teatamata. Lehekülje all olev kuupäev annab märku, millal on viimati põhimõtteid uuendatud. Kõik muudatused jõustuvad koheselt, kui küpsiste kasutamise põhimõtteid on uuendatud veebilehel. 

22.10.2019