Pärnu rannapromenaad

88% meie projekte on ka valmis ehitatud
Kunstilisel juhil üle 17 aasta kogemust
Rohkelt kogemust muinsuskaitse objektidega
11 saadud tunnustust

Staatus: valmis
Asukoht: Pärnu
Projekti aeg: 2006
Projekti meeskond: Kersti Lootus, Kiur Lootus
Tellija: Pärnu linn
Ehitaja: YIT Eesti AS
Eelarve: 1,26 milj €
Maht: ~ 1 ha
Fotode autorid: Ants Liigus, Indrek Aija

Ülemine Pärnu rannapromenaadi maastikuarhitetuur

Pärnu rannapromenaadile omistati 2006. aastal Eesti Kommunaalmajanduse Ühingu poolt Eesti parima kommunaalrajatise tiitel ning ühtlasi tunnistati see linnaelanike poolt Pärnu aasta teoks.

Pärnu rannapromenaadi projekt hõlmab ligi 0,5 km pikkust ala Rannahoonest Terviseparadiisini. Loodud kujunduslikult terviklik keskkond tekitab soodsad tingimused, et suvitajad, meri ja rand omavahel aktiivselt suhtleks. Ühtlasi pakub see ka tõelist kuurordihõngu, mida Pärnus on alates 1990. aastates jõuliselt taastatud.

Projekti puhul oli suureks väljakutseks kujundada stiihilise looduse ja inimese kokkupuutepunkt – eeskujuks saigi seetõttu võetud ranna luitemaastik oma voolavate orgaaniliselt kujunenud vormidega. Tulemuseks on piki randa looklev promenaad, kus vahelduvad erinevad pinnad, materjalid ja struktuurid. Betoonkivi ja munakivi asenduvad liivaluidete vahel laudteega ning tee kulgeb oma sihtpunktide vahel lainjalt. Lainja vormiga on ka promenaadi ääristavad betoonmüüritised. Looklev müür on eraldusjooneks loodusliku mere ja inim-mere vahel. Promenaadile annavad oma rütmi kulminatsioonipunktideks kavandatud purskkaevud, mis pole mõeldud ainult vaatlemiseks vaid nii lastele kui ka lapsemeelsetele mängimiseks ja kasutamiseks. Promeneerimise ehk aeglase kulgemise soodustamiseks on promenaadil erineva funktsionaalsusega alasid ning arvukalt istepinke looduse ja enda ümber toimuva nautimiseks.

Projekt pööras suurt rõhku rannapromenaadi kasutatavusele ja atraktiivsusele ka väljaspool rannamõnude nautimise aega – oskuslik valgustus toob aktiivse elu randa ka päikese loojudes ning purskkaevude värvimängud õhtupimeduses on omaette vaatamisväärsus.

Kontakt

Küsimuste korral võta meiega julgelt ühendust, vastame Sulle esimesel võimaluselNÕUSOLEK KÜPSISTE KASUTAMISEKS

Veebileht lootusprojekt.ee (edaspidi - Veebileht) kasutab küpsiseid eeskätt veebilehe kasutajamugavuse parandamiseks.  Nõustute küpsistega jätkates veebilehe külastamist või alternatiivselt vajutades nupule „Nõustun“. Küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi. 

Mis on küpsis?
Küpsis (cookie) on väike tekstifail, mis salvestatakse veebilehe külastamisel kasutaja arvutisse või muusse seadmesse. Küpsised ei saada informatsiooni kasutaja arvutist välja. Küpsiste all käsitleme kõiki eelnevalt defineeritud tekstifaile olenemata tehnoloogilisest piiritlusest. 

Mis eesmärgil ja milliseid küpsiseid kasutatakse?
Kogume püsi- ja seansiküpsiseid mis on vajalikud veebilehe toimimiseks, kasutajamugavuse parandamiseks ja asjakohaseks reklaamimiseks. 

Kasutame järgmiste kolmandate osapoolte küpsiseid:
 
Meil puudub ligipääs ja kontroll kolmanda osapoolte küpsistele ning nende küpsiste kasutamine kuulub paigaldajate privaatsuspoliitika alla. Kolmandate osapoolte privaatsuspoliitika ja tingimustega saate tutvuda kolmanda osapoole veebilehtedel. 

Mis andmeid küpsistega kogutakse?
Küpsiste kasutamisega seoses võidakse säilitada isikuandmeid mille kasutaja on ise veebilehe vormi täites kirjutanud. Nende hulka kuuluvad emaili aadress ja vajaliku lahenduse kirjeldus. Lisaks võidakse säilitada seadmeinfot, asukohateavet, ip-aadressi, keelevalikut  ja muid eelnevalt loetletud andmeid. 
Kasutaja isikuandmeid ei säilitata kauem, kui seda nõuavad kogutud andmete eesmärgid. Kui isikuandmed muutuvad ebavajalikeks või kasutaja taotleb nende kustutamist, kustutatakse andmed 1 kuu jooksul. 
Võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud andmeid oma töötajatele, teenuse osutajatele ja eelnevalt nimetatud kolmandatele osapooltele, kui see on vajalik  eelnimetatud eesmärkidel. Samuti võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud informatsiooni kui oleme kohustatud seda tegema seadusest tulenevalt või enda õiguste või huvide kaitsmisel (nt veebilehe väärkasutuse tuvastamiseks). 

Kui kaua on küpsis arvutisse talletatud?
Küpsiste talletamise aeg on iga küpsise puhul erinev. Igakordne veebilehe külastamine uuendab küpsiseid, mistõttu pikeneb ka nende talletamise periood. Seansiküpsised salvestuvad ajutiselt veebilehe külastamise ajaks. Püsiküpsised salvestuvad kasutaja arvutisse pärast veebilehe sulgemist. Püsiküpsistel on erinev aegumisperiood ning mõned neist jäävad kasutaja seadmesse päevadeks, kuudeks või aastateks, kuid soovi korral saab seadmest ise kustutada. 

Kuidas küpsiste kasutamist piirata ja neid kustutada?
Kasutaja saab kustutada seadmesse salvestatud küpsised ja ennetavalt vältida küpsiste salvestamist seadmesse. Selleks tuleb kasutajal muuta veebilehe privaatsusseadeid. Seadeid küpsiste keelamiseks tuleb muuta igas seadmes eraldi. Kõikide küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi.

Täpsemalt juhised leiab veebilehitseja kasutusjuhendist: 
Internet Explorer: http://support.microsoft.com/kb/278835
Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en
Firefox: http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History
Opera: http://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy
Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042
 

Kontaktinfo ja lisateabe saamine
Veebilehe haldaja ja isikuandmete vastutav töötleja on Siim Lootus asukohaga, Suve 2, Tallinn, Harjumaa 10149, Eesti.Kui Teil on küsimusi või ettepanekuid, võtke ühendust telefonil 56496984 või e-posti aadressil siim@lootusprojekt.ee. 

Kolmandate osapoolte kontaktandmed on kättesaadavad nende veebilehtedelt. 

Me võime küpsiste kasutamise põhimõtteid muuta ilma ette teatamata. Lehekülje all olev kuupäev annab märku, millal on viimati põhimõtteid uuendatud. Kõik muudatused jõustuvad koheselt, kui küpsiste kasutamise põhimõtteid on uuendatud veebilehel. 

22.10.2019