Pärnu rannapromenaad

88% meie projekte on ka valmis ehitatud
Kunstilisel juhil üle 17 aasta kogemust
Rohkelt kogemust muinsuskaitse objektidega
11 saadud tunnustust

Staatus: valmis
Asukoht: Pärnu
Projekti aeg: 2006
Projekti meeskond: Kersti Lootus, Kiur Lootus
Tellija: Pärnu linn
Ehitaja: YIT Eesti AS
Eelarve: 1,26 milj €
Maht: ~ 1 ha
Fotode autorid: Ants Liigus, Indrek Aija

Ülemine Pärnu rannapromenaadi maastikuarhitetuur

Pärnu rannapromenaadile omistati 2006. aastal Eesti Kommunaalmajanduse Ühingu poolt Eesti parima kommunaalrajatise tiitel ning ühtlasi tunnistati see linnaelanike poolt Pärnu aasta teoks.

Pärnu rannapromenaadi projekt hõlmab ligi 0,5 km pikkust ala Rannahoonest Terviseparadiisini. Loodud kujunduslikult terviklik keskkond tekitab soodsad tingimused, et suvitajad, meri ja rand omavahel aktiivselt suhtleks. Ühtlasi pakub see ka tõelist kuurordihõngu, mida Pärnus on alates 1990. aastates jõuliselt taastatud.

Projekti puhul oli suureks väljakutseks kujundada stiihilise looduse ja inimese kokkupuutepunkt – eeskujuks saigi seetõttu võetud ranna luitemaastik oma voolavate orgaaniliselt kujunenud vormidega. Tulemuseks on piki randa looklev promenaad, kus vahelduvad erinevad pinnad, materjalid ja struktuurid. Betoonkivi ja munakivi asenduvad liivaluidete vahel laudteega ning tee kulgeb oma sihtpunktide vahel lainjalt. Lainja vormiga on ka promenaadi ääristavad betoonmüüritised. Looklev müür on eraldusjooneks loodusliku mere ja inim-mere vahel. Promenaadile annavad oma rütmi kulminatsioonipunktideks kavandatud purskkaevud, mis pole mõeldud ainult vaatlemiseks vaid nii lastele kui ka lapsemeelsetele mängimiseks ja kasutamiseks. Promeneerimise ehk aeglase kulgemise soodustamiseks on promenaadil erineva funktsionaalsusega alasid ning arvukalt istepinke looduse ja enda ümber toimuva nautimiseks.

Projekt pööras suurt rõhku rannapromenaadi kasutatavusele ja atraktiivsusele ka väljaspool rannamõnude nautimise aega – oskuslik valgustus toob aktiivse elu randa ka päikese loojudes ning purskkaevude värvimängud õhtupimeduses on omaette vaatamisväärsus.

Kontakt

Küsimuste korral võta meiega julgelt ühendust, vastame Sulle esimesel võimalusel