Narva-Jõesuu promenaad

88% meie projekte on ka valmis ehitatud
Kunstilisel juhil üle 17 aasta kogemust
Rohkelt kogemust muinsuskaitse objektidega
11 saadud tunnustust

Staatus: valmis
Asukoht: Narva-Jõesuu
Projekti aeg: 2014
Projekti meeskond: Kersti Lootus, Piret Müüripeal, Heidi Viilop, Katri Soonberg, Ivi Vartsen, Siim Lootus
Tellija: Narva-Jõesuu linn
Maht: ~ 10 ha
Fotode autorid: Maris Tomba, Heidi Viilop, Piret Müüripeal

Õlemine Narva-Jõesuu_MBA4673_c_MarisTomba

Narva-Jõesuu promenaadi projekti eesmärgiks on väärtustada ja paremini esile tõsta endise kuulsa kuurortlinna üht suurimat väärtust – 12 km pikkust rannaala. Koos rannaalal tehtud uuendustega läbis värskenduskuuri ka rannaga paralleelselt kulgev Aia tänav, mis ühtlasi toimib teise promenaadina, kui tingimused peaks Eesti meretormidele kõige avatumal rannal olema promeneerimiseks sobimatu. Kokku hõlmas uuendusprojekt 3,5km, millest 500 meetrit kulgeb rannaalal.

Erinevalt teistest suurematest Eesti kuurortidest on Narva-Jõesuu rannaala linnalise keskkonnaga nõrgemalt seotud ning seetõttu on ka tehtud kujunduse iseloom teistsugune. Eriti minimaalne ja tundlik on olnud sekkumine päris rannaalal, kuhu rajati kohati nurgelise kohati väga täpselt loodusliku vormi järgi aimava kujundusega laudtee. Kohati laieneb laudtee suuremateks aladeks, kuhu on rajatud pingistik ning on võimalik teha lõket ja grillida. Laudtee rajamiseks ei võetud maha ühtegi puud ning see järgib kogu oma ulatuses looduslikku luidetemaastiku, mis tänaseks ka tee osaliselt endasse on neelanud.

Rannaäärses osas täiendavad laudteed betoonist müüridega randa viivate tänavate lõpetused, mis oma materjalikasutuse ja kujundusega on oluliselt silmatorkavamad elemendid. Need moodustavad selge piiri linnaliku ja loodusliku keskkonna vahele ning pakuvad kaitset luidete loodusliku võimu eest.

Promenaadi pikem osa asub Aia tänaval, kus on eelisõigus antud jalakäijatele ja jalgratturitele. Kujunduslikult seostuvad sealsed lahendused märgatavalt enam kuurorti ajaloolise pärandiga – kasutatud on näiteks müüritiste puhul paekivi ning on rajatud Narva-Jõesuule omase puitpitsiga lehtlaid.

Planeeritud kujul on projektist teostamata hetkel ajaloolise ranna ala ning näiteks ajalooliste suplusvankrite eeskujul kujundatud teisaldatavad müügikioskid. Promenaadil ja rannal olev mööbel/inventar (riietumiskabiinid jne) on teisaldatavad.

Kontakt

Küsimuste korral võta meiega julgelt ühendust, vastame Sulle esimesel võimaluselNÕUSOLEK KÜPSISTE KASUTAMISEKS

Veebileht lootusprojekt.ee (edaspidi - Veebileht) kasutab küpsiseid eeskätt veebilehe kasutajamugavuse parandamiseks.  Nõustute küpsistega jätkates veebilehe külastamist või alternatiivselt vajutades nupule „Nõustun“. Küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi. 

Mis on küpsis?
Küpsis (cookie) on väike tekstifail, mis salvestatakse veebilehe külastamisel kasutaja arvutisse või muusse seadmesse. Küpsised ei saada informatsiooni kasutaja arvutist välja. Küpsiste all käsitleme kõiki eelnevalt defineeritud tekstifaile olenemata tehnoloogilisest piiritlusest. 

Mis eesmärgil ja milliseid küpsiseid kasutatakse?
Kogume püsi- ja seansiküpsiseid mis on vajalikud veebilehe toimimiseks, kasutajamugavuse parandamiseks ja asjakohaseks reklaamimiseks. 

Kasutame järgmiste kolmandate osapoolte küpsiseid:
 
Meil puudub ligipääs ja kontroll kolmanda osapoolte küpsistele ning nende küpsiste kasutamine kuulub paigaldajate privaatsuspoliitika alla. Kolmandate osapoolte privaatsuspoliitika ja tingimustega saate tutvuda kolmanda osapoole veebilehtedel. 

Mis andmeid küpsistega kogutakse?
Küpsiste kasutamisega seoses võidakse säilitada isikuandmeid mille kasutaja on ise veebilehe vormi täites kirjutanud. Nende hulka kuuluvad emaili aadress ja vajaliku lahenduse kirjeldus. Lisaks võidakse säilitada seadmeinfot, asukohateavet, ip-aadressi, keelevalikut  ja muid eelnevalt loetletud andmeid. 
Kasutaja isikuandmeid ei säilitata kauem, kui seda nõuavad kogutud andmete eesmärgid. Kui isikuandmed muutuvad ebavajalikeks või kasutaja taotleb nende kustutamist, kustutatakse andmed 1 kuu jooksul. 
Võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud andmeid oma töötajatele, teenuse osutajatele ja eelnevalt nimetatud kolmandatele osapooltele, kui see on vajalik  eelnimetatud eesmärkidel. Samuti võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud informatsiooni kui oleme kohustatud seda tegema seadusest tulenevalt või enda õiguste või huvide kaitsmisel (nt veebilehe väärkasutuse tuvastamiseks). 

Kui kaua on küpsis arvutisse talletatud?
Küpsiste talletamise aeg on iga küpsise puhul erinev. Igakordne veebilehe külastamine uuendab küpsiseid, mistõttu pikeneb ka nende talletamise periood. Seansiküpsised salvestuvad ajutiselt veebilehe külastamise ajaks. Püsiküpsised salvestuvad kasutaja arvutisse pärast veebilehe sulgemist. Püsiküpsistel on erinev aegumisperiood ning mõned neist jäävad kasutaja seadmesse päevadeks, kuudeks või aastateks, kuid soovi korral saab seadmest ise kustutada. 

Kuidas küpsiste kasutamist piirata ja neid kustutada?
Kasutaja saab kustutada seadmesse salvestatud küpsised ja ennetavalt vältida küpsiste salvestamist seadmesse. Selleks tuleb kasutajal muuta veebilehe privaatsusseadeid. Seadeid küpsiste keelamiseks tuleb muuta igas seadmes eraldi. Kõikide küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi.

Täpsemalt juhised leiab veebilehitseja kasutusjuhendist: 
Internet Explorer: http://support.microsoft.com/kb/278835
Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en
Firefox: http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History
Opera: http://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy
Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042
 

Kontaktinfo ja lisateabe saamine
Veebilehe haldaja ja isikuandmete vastutav töötleja on Siim Lootus asukohaga, Suve 2, Tallinn, Harjumaa 10149, Eesti.Kui Teil on küsimusi või ettepanekuid, võtke ühendust telefonil 56496984 või e-posti aadressil siim@lootusprojekt.ee. 

Kolmandate osapoolte kontaktandmed on kättesaadavad nende veebilehtedelt. 

Me võime küpsiste kasutamise põhimõtteid muuta ilma ette teatamata. Lehekülje all olev kuupäev annab märku, millal on viimati põhimõtteid uuendatud. Kõik muudatused jõustuvad koheselt, kui küpsiste kasutamise põhimõtteid on uuendatud veebilehel. 

22.10.2019