Lootosmaja

88% meie projekte on ka valmis ehitatud
Kunstilisel juhil üle 17 aasta kogemust
Rohkelt kogemust muinsuskaitse objektidega
11 saadud tunnustust

Staatus: valmis
Asukoht: Rauha, Lõuna-Karjala maakond, Soom
Projekti aeg: 2012
Projekti meeskond: Kiur Lootus, Kersti Lootus, Krista Roosi
Tellija: Pärisilla OÜ
Ehitaja: Pärisilla OÜ
Maht: 144 m2
Fotode autor: Maarja Roosi

Lootosmaja projekteerimine

Lootosmaja valmis Lappeenranta suvilamessi raames ning projekti eesmärgiks oli luua multifunktsionaalne ja võimalikult palju looduskeskkonda säästev suvilatüüp. Suurt rolli hoone arhitektuuri kujunemisel mängisid krundi mõõtmed – väikesel krundil tuli hoone ja loodus siduda funktsionaalseks tervikuks. Ühtlasi toetab selline lähenemine tüpoloogiat. Suvilamessi üheks peamiseks märksõnaks oli keskkonnahoid, mistõttu Lootosmaja puhul kavandati hoone valdavalt puidust.

Etteantud krunt oli 470 m2 ning sellest lähtuvalt sai aed ja maja projekteeritud ühtse tervikuna. Aed on projekteeritud võimalikult vähe hoolt vajavana, mis on suur  pluss just suvila puhul. Maja ümbritsevad igast küljest erineva suurusega terrassid ja laudteed, kust pääseb ka majja – nii moodustavad sise- ja välisruum ühtse orgaanilise terviku. Hoone kandvate konstruktsioonide puhul on kasutatud puitu (sh liimpuitu) ning välisfassaadid ja katus on viimistletud siberi lehisega.

Lootosmaja siseruum on jagatud kahe korruse vahel – esimesel korrusel paiknevad ühe suurema terviku moodustavad köök, söögiala ja elutuba ning nende lisaks on seal ka üks magamistuba ja saun, katusealusel korrusel on kolm magamistuba ja trepi ees puhke-/mängimisnurk. Lisaks on mõlemal korrusel wc-d ja vannitoad jt abiruumid. Kokku saab suvilat kasutada kuni kaheksa inimest, seega kuni kaks peret. Nagu väljas on ka siseruumides peamise viimistlusmaterjalina kasutatud puitu – seintel heleda värnitsaga töödeldud laudu, mis toetavad siseruumi valgusküllasust, ning põrandal kontrasti pakkuvat tumedamat ukraina tamme. Puidu laialdane kasutamine tagab siseõhu tasakaalu ja kvaliteedi.

Hoone mööbel on sisekujundaja poolt spetsiaalselt selle hoone jaoks projekteeritud.

Messimajana valminud Lootosmaja on praegu kasutusel väljaüüritava suvemajana.

Kontakt

Küsimuste korral võta meiega julgelt ühendust, vastame Sulle esimesel võimalusel