Lootosmaja

88% meie projekte on ka valmis ehitatud
Kunstilisel juhil üle 17 aasta kogemust
Rohkelt kogemust muinsuskaitse objektidega
11 saadud tunnustust

Staatus: valmis
Asukoht: Rauha, Lõuna-Karjala maakond, Soom
Projekti aeg: 2012
Projekti meeskond: Kiur Lootus, Kersti Lootus, Krista Roosi
Tellija: Pärisilla OÜ
Ehitaja: Pärisilla OÜ
Maht: 144 m2
Fotode autor: Maarja Roosi

Lootosmaja projekteerimine

Lootosmaja valmis Lappeenranta suvilamessi raames ning projekti eesmärgiks oli luua multifunktsionaalne ja võimalikult palju looduskeskkonda säästev suvilatüüp. Suurt rolli hoone arhitektuuri kujunemisel mängisid krundi mõõtmed – väikesel krundil tuli hoone ja loodus siduda funktsionaalseks tervikuks. Ühtlasi toetab selline lähenemine tüpoloogiat. Suvilamessi üheks peamiseks märksõnaks oli keskkonnahoid, mistõttu Lootosmaja puhul kavandati hoone valdavalt puidust.

Etteantud krunt oli 470 m2 ning sellest lähtuvalt sai aed ja maja projekteeritud ühtse tervikuna. Aed on projekteeritud võimalikult vähe hoolt vajavana, mis on suur  pluss just suvila puhul. Maja ümbritsevad igast küljest erineva suurusega terrassid ja laudteed, kust pääseb ka majja – nii moodustavad sise- ja välisruum ühtse orgaanilise terviku. Hoone kandvate konstruktsioonide puhul on kasutatud puitu (sh liimpuitu) ning välisfassaadid ja katus on viimistletud siberi lehisega.

Lootosmaja siseruum on jagatud kahe korruse vahel – esimesel korrusel paiknevad ühe suurema terviku moodustavad köök, söögiala ja elutuba ning nende lisaks on seal ka üks magamistuba ja saun, katusealusel korrusel on kolm magamistuba ja trepi ees puhke-/mängimisnurk. Lisaks on mõlemal korrusel wc-d ja vannitoad jt abiruumid. Kokku saab suvilat kasutada kuni kaheksa inimest, seega kuni kaks peret. Nagu väljas on ka siseruumides peamise viimistlusmaterjalina kasutatud puitu – seintel heleda värnitsaga töödeldud laudu, mis toetavad siseruumi valgusküllasust, ning põrandal kontrasti pakkuvat tumedamat ukraina tamme. Puidu laialdane kasutamine tagab siseõhu tasakaalu ja kvaliteedi.

Hoone mööbel on sisekujundaja poolt spetsiaalselt selle hoone jaoks projekteeritud.

Messimajana valminud Lootosmaja on praegu kasutusel väljaüüritava suvemajana.

Kontakt

Küsimuste korral võta meiega julgelt ühendust, vastame Sulle esimesel võimaluselNÕUSOLEK KÜPSISTE KASUTAMISEKS

Veebileht lootusprojekt.ee (edaspidi - Veebileht) kasutab küpsiseid eeskätt veebilehe kasutajamugavuse parandamiseks.  Nõustute küpsistega jätkates veebilehe külastamist või alternatiivselt vajutades nupule „Nõustun“. Küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi. 

Mis on küpsis?
Küpsis (cookie) on väike tekstifail, mis salvestatakse veebilehe külastamisel kasutaja arvutisse või muusse seadmesse. Küpsised ei saada informatsiooni kasutaja arvutist välja. Küpsiste all käsitleme kõiki eelnevalt defineeritud tekstifaile olenemata tehnoloogilisest piiritlusest. 

Mis eesmärgil ja milliseid küpsiseid kasutatakse?
Kogume püsi- ja seansiküpsiseid mis on vajalikud veebilehe toimimiseks, kasutajamugavuse parandamiseks ja asjakohaseks reklaamimiseks. 

Kasutame järgmiste kolmandate osapoolte küpsiseid:
 
Meil puudub ligipääs ja kontroll kolmanda osapoolte küpsistele ning nende küpsiste kasutamine kuulub paigaldajate privaatsuspoliitika alla. Kolmandate osapoolte privaatsuspoliitika ja tingimustega saate tutvuda kolmanda osapoole veebilehtedel. 

Mis andmeid küpsistega kogutakse?
Küpsiste kasutamisega seoses võidakse säilitada isikuandmeid mille kasutaja on ise veebilehe vormi täites kirjutanud. Nende hulka kuuluvad emaili aadress ja vajaliku lahenduse kirjeldus. Lisaks võidakse säilitada seadmeinfot, asukohateavet, ip-aadressi, keelevalikut  ja muid eelnevalt loetletud andmeid. 
Kasutaja isikuandmeid ei säilitata kauem, kui seda nõuavad kogutud andmete eesmärgid. Kui isikuandmed muutuvad ebavajalikeks või kasutaja taotleb nende kustutamist, kustutatakse andmed 1 kuu jooksul. 
Võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud andmeid oma töötajatele, teenuse osutajatele ja eelnevalt nimetatud kolmandatele osapooltele, kui see on vajalik  eelnimetatud eesmärkidel. Samuti võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud informatsiooni kui oleme kohustatud seda tegema seadusest tulenevalt või enda õiguste või huvide kaitsmisel (nt veebilehe väärkasutuse tuvastamiseks). 

Kui kaua on küpsis arvutisse talletatud?
Küpsiste talletamise aeg on iga küpsise puhul erinev. Igakordne veebilehe külastamine uuendab küpsiseid, mistõttu pikeneb ka nende talletamise periood. Seansiküpsised salvestuvad ajutiselt veebilehe külastamise ajaks. Püsiküpsised salvestuvad kasutaja arvutisse pärast veebilehe sulgemist. Püsiküpsistel on erinev aegumisperiood ning mõned neist jäävad kasutaja seadmesse päevadeks, kuudeks või aastateks, kuid soovi korral saab seadmest ise kustutada. 

Kuidas küpsiste kasutamist piirata ja neid kustutada?
Kasutaja saab kustutada seadmesse salvestatud küpsised ja ennetavalt vältida küpsiste salvestamist seadmesse. Selleks tuleb kasutajal muuta veebilehe privaatsusseadeid. Seadeid küpsiste keelamiseks tuleb muuta igas seadmes eraldi. Kõikide küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi.

Täpsemalt juhised leiab veebilehitseja kasutusjuhendist: 
Internet Explorer: http://support.microsoft.com/kb/278835
Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en
Firefox: http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History
Opera: http://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy
Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042
 

Kontaktinfo ja lisateabe saamine
Veebilehe haldaja ja isikuandmete vastutav töötleja on Siim Lootus asukohaga, Suve 2, Tallinn, Harjumaa 10149, Eesti.Kui Teil on küsimusi või ettepanekuid, võtke ühendust telefonil 56496984 või e-posti aadressil siim@lootusprojekt.ee. 

Kolmandate osapoolte kontaktandmed on kättesaadavad nende veebilehtedelt. 

Me võime küpsiste kasutamise põhimõtteid muuta ilma ette teatamata. Lehekülje all olev kuupäev annab märku, millal on viimati põhimõtteid uuendatud. Kõik muudatused jõustuvad koheselt, kui küpsiste kasutamise põhimõtteid on uuendatud veebilehel. 

22.10.2019