Kitseaed

88% meie projekte on ka valmis ehitatud
Kunstilisel juhil üle 17 aasta kogemust
Rohkelt kogemust muinsuskaitse objektidega
11 saadud tunnustust

Staatus: valmis
Asukoht: Tallinn
Projekti aeg:  2019
Projekti meeskond: Kersti Lootus, Siim Lootus
Tellija:Tallinna Linnaplaneerimisameti muinsuskaitse osakond ja Tallinna Kesklinnavalitsus
Ehitaja: Kivisilla OÜ
Maht: 600 m2
Fotode autor: Maris Tomba

Ülemine Maastikuarhitektuur Kitsepark_MBA2514_c_MarisTomba

1930. aastal otsustas Kujutava Kunsti Sihtkapitali Valitsus toetada Eesti tuntuima kujuri Jaan Koorti (1883-1935) 1929. aastal loodus skulptuuri „Metskits“ paigaldamist Nunne tn 3 haljasalale. Enne seda oli see ala hoonestatud.

1929. aastal esitati Tallinna linna Arhitektuuriosakonnale kooskõlastamiseks Vaksali tn (tänane Nunne tn) ääres asuva väljaku kapitaalremondi projekt. Projekti koostajaks oli Nora Tammoja. Projektjoonis on tänaseni säilinud.

Aja jooksul oli haljasala kujundus muutunud, seoses soojatrassi läbiviimisega. Tänava äärset tugimüüri tõsteti, trepid likvideeriti jms.

2018. aastal Lootusprojekt OÜ poolt koostatud projekt nägi ette 1952. aastal Nora Tammoja poolt tehtud kujunduse põhimõtte taastamise. Ehitati trepid, skulptuur „Metskits“ asetati taas oma originaalalusele, mis oli pinnases peidus, paigutati istepingid ja projekteriti valgustus. Ala taasavati linnakodanikele ja külastajatele. Valgustuslahendus rajati Tallinna linnamüüri ja linnamüüri tornide valgustamise ideekonkursi võitja Lighting Design Collective Oy poolt.

Kontakt

Küsimuste korral võta meiega julgelt ühendust, vastame Sulle esimesel võimalusel