Kadrioru pargi Jaapani aed

88% meie projekte on ka valmis ehitatud
Kunstilisel juhil üle 17 aasta kogemust
Rohkelt kogemust muinsuskaitse objektidega
11 saadud tunnustust

Staatus: valmis
Asukoht: Tallinn
Projekti aeg:
Projekti meeskond: Masao Sone, Kersti Lootus, Ivi Vartsen, Siim Lootus
Tellija: Asutus Kadrioru Park
Ehitaja: Terrat AS
Maht: ~ 2 ha
Fotode autorid: Maris Tomba ja Erik Pärn.

maastikuarhitektruur Jaapani aed_MBA2027_c_MarisTomba

Kadrioru Pargi Jaapani aia rajamine sai teoks tänu vajadusele pargi kaugeimas nurgas väikese Hundikuristiku ja Kirdetiigi ümbrus korrastada ja pakkuda külastajatele ka selles pargiosas midagi erilist. Projekti autoriks õnnestus kutsuda tunnustatud Kyoto maastikuarhitekt Masao Sone, kes asukohast innustudes pani kokku aia kontseptsiooni ja koostas ka kavandid kõikidele elementidele. Koostöös Lootusprojektiga vormus sellest Kadrioru Jaapani aia projekt. Eksperdi kaasamine oli möödapääsmatu, kuna eesmärgiks oli Jaapani aia, mitte jaapani-pärase aia loomine.

Kadrioru Jaapani aeda iseloomustab traditsioonidele vastavalt looduslähedus, minimaalsus ja lihtsus ning esindatud on kõik tähtsamad elemendid – kivid, liiv ja kruus, vesi, sillad ning taimestik, mis pakub vaatajatele silmailu aastaringselt. Kujundaja on hoolega läbi mõelnud õieilu ja värvide jagunemise igasse aastaaega. Valitud puud-põõsad väljendavad parimal viisil aastaaegade vaheldumist. Seda kõike õnnestus teostada vaatamata ka mitmetest traditsioonilistest Jaapani aiale omastest taimedest loobumise ning nende siinsesse heitlikusse ja karmi kliimasse sobivate taimedega asendamisele.

Meditatiivset jalutuskäiku selles keskkonnas võimaldavad ümber tiigi looklevad teed ja üle kanalite viivad traditsioonilise kujundusega sillakesed, millelt siin seal on võimalik kõrvale põigata ja mööda lamedaid maakive taimede vahele astuda. Kividel on Jaapani aias laiemalt väga oluline tähendus ning Kadrioru aia puhul sai autor nende paigutamisel inspiratsiooni Tallinna vanalinna katusemaastikust.

Jaapani aiad on ette nähtud rahulikeks jalutuskäikudeks, mõtisklusteks, looduse nautimiseks ja mediteerimiseks – seega puuduvad seal ka pingid. Samuti puuduvad Jaapani aias valgustid ning lubatud ei ole ei jalgrattaga sõitmine ega ka lemmikloomadega jalutamine.

Kontakt

Küsimuste korral võta meiega julgelt ühendust, vastame Sulle esimesel võimalusel  NÕUSOLEK KÜPSISTE KASUTAMISEKS

  Veebileht lootusprojekt.ee (edaspidi - Veebileht) kasutab küpsiseid eeskätt veebilehe kasutajamugavuse parandamiseks.  Nõustute küpsistega jätkates veebilehe külastamist või alternatiivselt vajutades nupule „Nõustun“. Küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi. 

  Mis on küpsis?
  Küpsis (cookie) on väike tekstifail, mis salvestatakse veebilehe külastamisel kasutaja arvutisse või muusse seadmesse. Küpsised ei saada informatsiooni kasutaja arvutist välja. Küpsiste all käsitleme kõiki eelnevalt defineeritud tekstifaile olenemata tehnoloogilisest piiritlusest. 

  Mis eesmärgil ja milliseid küpsiseid kasutatakse?
  Kogume püsi- ja seansiküpsiseid mis on vajalikud veebilehe toimimiseks, kasutajamugavuse parandamiseks ja asjakohaseks reklaamimiseks. 

  Kasutame järgmiste kolmandate osapoolte küpsiseid:
   
  Meil puudub ligipääs ja kontroll kolmanda osapoolte küpsistele ning nende küpsiste kasutamine kuulub paigaldajate privaatsuspoliitika alla. Kolmandate osapoolte privaatsuspoliitika ja tingimustega saate tutvuda kolmanda osapoole veebilehtedel. 

  Mis andmeid küpsistega kogutakse?
  Küpsiste kasutamisega seoses võidakse säilitada isikuandmeid mille kasutaja on ise veebilehe vormi täites kirjutanud. Nende hulka kuuluvad emaili aadress ja vajaliku lahenduse kirjeldus. Lisaks võidakse säilitada seadmeinfot, asukohateavet, ip-aadressi, keelevalikut  ja muid eelnevalt loetletud andmeid. 
  Kasutaja isikuandmeid ei säilitata kauem, kui seda nõuavad kogutud andmete eesmärgid. Kui isikuandmed muutuvad ebavajalikeks või kasutaja taotleb nende kustutamist, kustutatakse andmed 1 kuu jooksul. 
  Võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud andmeid oma töötajatele, teenuse osutajatele ja eelnevalt nimetatud kolmandatele osapooltele, kui see on vajalik  eelnimetatud eesmärkidel. Samuti võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud informatsiooni kui oleme kohustatud seda tegema seadusest tulenevalt või enda õiguste või huvide kaitsmisel (nt veebilehe väärkasutuse tuvastamiseks). 

  Kui kaua on küpsis arvutisse talletatud?
  Küpsiste talletamise aeg on iga küpsise puhul erinev. Igakordne veebilehe külastamine uuendab küpsiseid, mistõttu pikeneb ka nende talletamise periood. Seansiküpsised salvestuvad ajutiselt veebilehe külastamise ajaks. Püsiküpsised salvestuvad kasutaja arvutisse pärast veebilehe sulgemist. Püsiküpsistel on erinev aegumisperiood ning mõned neist jäävad kasutaja seadmesse päevadeks, kuudeks või aastateks, kuid soovi korral saab seadmest ise kustutada. 

  Kuidas küpsiste kasutamist piirata ja neid kustutada?
  Kasutaja saab kustutada seadmesse salvestatud küpsised ja ennetavalt vältida küpsiste salvestamist seadmesse. Selleks tuleb kasutajal muuta veebilehe privaatsusseadeid. Seadeid küpsiste keelamiseks tuleb muuta igas seadmes eraldi. Kõikide küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi.

  Täpsemalt juhised leiab veebilehitseja kasutusjuhendist: 
  Internet Explorer: http://support.microsoft.com/kb/278835
  Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en
  Firefox: http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History
  Opera: http://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy
  Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042
   

  Kontaktinfo ja lisateabe saamine
  Veebilehe haldaja ja isikuandmete vastutav töötleja on Siim Lootus asukohaga, Suve 2, Tallinn, Harjumaa 10149, Eesti.Kui Teil on küsimusi või ettepanekuid, võtke ühendust telefonil 56496984 või e-posti aadressil siim@lootusprojekt.ee. 

  Kolmandate osapoolte kontaktandmed on kättesaadavad nende veebilehtedelt. 

  Me võime küpsiste kasutamise põhimõtteid muuta ilma ette teatamata. Lehekülje all olev kuupäev annab märku, millal on viimati põhimõtteid uuendatud. Kõik muudatused jõustuvad koheselt, kui küpsiste kasutamise põhimõtteid on uuendatud veebilehel. 

  22.10.2019