Kadrioru kanalid

88% meie projekte on ka valmis ehitatud
Kunstilisel juhil üle 17 aasta kogemust
Rohkelt kogemust muinsuskaitse objektidega
11 saadud tunnustust

Staatus: valmis
Asukoht: Tallinn
Projekti aeg: 2012
Projekti meeskond: Kersti Lootus, Siim Lootus
Tellija: Kadrioru Park / Tallinna linn
Ehitaja: Merko Ehitus AS
Maht: ~ 1,2 km
Fotode autorid: Maris Tomba ja Seljamaa Fotostuudio.

Ülemine Kadrioru kanalid_MBA3171_c_MarisTomba -

Ajaloolised Kadrioru pargi kanalid hävinesid 1930. aastate lõpul toimunud ümberehituste käigus, kui osadesse nendest paigutati tänase Presidendi lossi kanalisatsioonitorustik ja kanalid ise täideti mullaga. Kanalite taastamine sai teoks tänu vajadusele Ülemiste liiklussõlme ümberehitusega rajada täiendav sademevee ärajuhtimise võimalus, mis omakorda tagas taastatavate kanalite täitmiseks vajaliku veekoguse. Ülemiste liiklussõlme eelnevalt puhastatud sademetevesi voolab seega nüüd Kadrioru pargi ringkanalisse ning tiikidesse ja sealt edasi Tallinna lahte. Nii sai taastamisel kanalid endale juurde ka praktilise funktsiooni.

Betoonist kanalid, mis on vooderdatud raudkividega ning pealt kaitstud betoonplaatidega,  ümbritsevad Kadrioru lossi esist alumist parki kolmest küljest ning üle kanali viib seitse metallpiiretega silda. Kanalid paiknevad ajalooliste kanalite kohal ning kokku (taas)rajati 1,2 km betoonist kanaleid ja kaskaade – umbes pisut üle poole sellest on alumise aia ümber paiknevad kanalid, ülejäänu moodustavad kanalite, kaskaadide ja sademevete rahustusbasseini süsteemi Kadrioru staadioni kõrval paiknevas osas. Taastatud süsteemi kuulub ka 1,8 km maa-aluseid torustikke.

Ehitamisel kasutati võimalikult palju ära ajaloolisi kraave ning kohtades, kus ajalooliste kraavide, kanalite jms kasutamine ei olnud enam vajalik või otstarbekas, aga vana kehand oli säilinud, on need ka pargi külastajatele näha. Kanalite süsteemi põhimahu osas kasutati peamise materjalina betooni, mis võib niivõrd väärikas muinsuskaitsealuses keskkonnas tekitada võõristust, kuid tänu oskuslikule kasutusele on suudetud seda edukalt pargimiljöösse sobitada.

Kanalite taastamisega tekkis selgelt eristuv, Kadrioru Lossiga orgaaniliselt seotud välisruum, mis on iseloomulik 18. sajandi baroksetele ansamblitele. See on kanalite taastamise põhiväärtuseks.

Kontakt

Küsimuste korral võta meiega julgelt ühendust, vastame Sulle esimesel võimalusel  NÕUSOLEK KÜPSISTE KASUTAMISEKS

  Veebileht lootusprojekt.ee (edaspidi - Veebileht) kasutab küpsiseid eeskätt veebilehe kasutajamugavuse parandamiseks.  Nõustute küpsistega jätkates veebilehe külastamist või alternatiivselt vajutades nupule „Nõustun“. Küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi. 

  Mis on küpsis?
  Küpsis (cookie) on väike tekstifail, mis salvestatakse veebilehe külastamisel kasutaja arvutisse või muusse seadmesse. Küpsised ei saada informatsiooni kasutaja arvutist välja. Küpsiste all käsitleme kõiki eelnevalt defineeritud tekstifaile olenemata tehnoloogilisest piiritlusest. 

  Mis eesmärgil ja milliseid küpsiseid kasutatakse?
  Kogume püsi- ja seansiküpsiseid mis on vajalikud veebilehe toimimiseks, kasutajamugavuse parandamiseks ja asjakohaseks reklaamimiseks. 

  Kasutame järgmiste kolmandate osapoolte küpsiseid:
   
  Meil puudub ligipääs ja kontroll kolmanda osapoolte küpsistele ning nende küpsiste kasutamine kuulub paigaldajate privaatsuspoliitika alla. Kolmandate osapoolte privaatsuspoliitika ja tingimustega saate tutvuda kolmanda osapoole veebilehtedel. 

  Mis andmeid küpsistega kogutakse?
  Küpsiste kasutamisega seoses võidakse säilitada isikuandmeid mille kasutaja on ise veebilehe vormi täites kirjutanud. Nende hulka kuuluvad emaili aadress ja vajaliku lahenduse kirjeldus. Lisaks võidakse säilitada seadmeinfot, asukohateavet, ip-aadressi, keelevalikut  ja muid eelnevalt loetletud andmeid. 
  Kasutaja isikuandmeid ei säilitata kauem, kui seda nõuavad kogutud andmete eesmärgid. Kui isikuandmed muutuvad ebavajalikeks või kasutaja taotleb nende kustutamist, kustutatakse andmed 1 kuu jooksul. 
  Võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud andmeid oma töötajatele, teenuse osutajatele ja eelnevalt nimetatud kolmandatele osapooltele, kui see on vajalik  eelnimetatud eesmärkidel. Samuti võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud informatsiooni kui oleme kohustatud seda tegema seadusest tulenevalt või enda õiguste või huvide kaitsmisel (nt veebilehe väärkasutuse tuvastamiseks). 

  Kui kaua on küpsis arvutisse talletatud?
  Küpsiste talletamise aeg on iga küpsise puhul erinev. Igakordne veebilehe külastamine uuendab küpsiseid, mistõttu pikeneb ka nende talletamise periood. Seansiküpsised salvestuvad ajutiselt veebilehe külastamise ajaks. Püsiküpsised salvestuvad kasutaja arvutisse pärast veebilehe sulgemist. Püsiküpsistel on erinev aegumisperiood ning mõned neist jäävad kasutaja seadmesse päevadeks, kuudeks või aastateks, kuid soovi korral saab seadmest ise kustutada. 

  Kuidas küpsiste kasutamist piirata ja neid kustutada?
  Kasutaja saab kustutada seadmesse salvestatud küpsised ja ennetavalt vältida küpsiste salvestamist seadmesse. Selleks tuleb kasutajal muuta veebilehe privaatsusseadeid. Seadeid küpsiste keelamiseks tuleb muuta igas seadmes eraldi. Kõikide küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi.

  Täpsemalt juhised leiab veebilehitseja kasutusjuhendist: 
  Internet Explorer: http://support.microsoft.com/kb/278835
  Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en
  Firefox: http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History
  Opera: http://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy
  Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042
   

  Kontaktinfo ja lisateabe saamine
  Veebilehe haldaja ja isikuandmete vastutav töötleja on Siim Lootus asukohaga, Suve 2, Tallinn, Harjumaa 10149, Eesti.Kui Teil on küsimusi või ettepanekuid, võtke ühendust telefonil 56496984 või e-posti aadressil siim@lootusprojekt.ee. 

  Kolmandate osapoolte kontaktandmed on kättesaadavad nende veebilehtedelt. 

  Me võime küpsiste kasutamise põhimõtteid muuta ilma ette teatamata. Lehekülje all olev kuupäev annab märku, millal on viimati põhimõtteid uuendatud. Kõik muudatused jõustuvad koheselt, kui küpsiste kasutamise põhimõtteid on uuendatud veebilehel. 

  22.10.2019