Jõeoti elamu

88% meie projekte on ka valmis ehitatud
Kunstilisel juhil üle 17 aasta kogemust
Rohkelt kogemust muinsuskaitse objektidega
11 saadud tunnustust

Hoone oli 2012. aasta Aasta Betoonehitise nominent

Staatus: valmis
Asukoht: Tallinn
Projekti aeg: 2012
Projekti meeskond: Kiur Lootus, Kersti Lootus
Tellija: eratellija
Fotod autor: Kaido Haagen, Toomas Tuul (õhtupildid)

Ülemine Eramu projekteerimine

Jõeoti tänaval asuv külluslikult betoonine elamu sai sellisel kujul teoks tänu arhitektide ja tellija heale koostööle ning tellija valmisolekule tulla kaasa esmapilgul võimatute või ebatraditsiooniliste lahendustega. Arhitektile tähendab see ka suurt väljakutset. Tulemuseks on hoone, kus on arvesse võetud pere elustiili ja traditsioone ning need on sobitatud rafineeritud ja detailideni läbi mõeldud arhitektuursesse keskkonda.

L-tähe kujulise põhiplaaniga hoone koosneb kahest funktsionaalsest üksusest – tänavaga paralleelses kahekorruselises mahus paiknevad esimesel korrusel päevase funktsiooniga ruumid (köök-elutuba, kabinet) ja mitmed abiruumid ja teisel korrusel magamisruumid ja pesuruumid ning tänavaga risti asetsevast ühekorruselisest mahust leiab sauna koos kööginurk-puhkeruumiga. Kaks majaosa on planeeritud nii, et vajadusel saab luua piisava eraldatuse ning kasutada ühekorruselist mahtu külalistemajana.

Elamu tunnuselemendiks on betooni sedavõrd laialdane kasutamine – välisküljel loob kahte tooni betooni kasutamine koos klaaspindadega vaheldumisega põneva rütmi ja kontrastide mängu, siseruumides võimendab hele betoon keskkonna valgusküllasust, loob fooni teistele sisustuselementidele ega mõju karvavõrdki tehnitsistliku või kalgina. Siseruumide märksõnaks on avarus ja valgusküllasus, mida lisaks heledale viimistlusele ja läbimõeldud avapaigutusele aitavad võimendada kilest pinglagi, mis lisab ruumile visuaalselt kõrgust, ning valguskaevuna toimiv üleni klaasist trepp, millel liikumine nõuab esialgu harjumist. Avaruse mõõde võimendub eriti soojal aastaajal, kui on võimalik avada elutoa ja galerii toakõrgused aknad ning muuta siseruum ja kõrgete mändidega aed üheks suureks tervikuks.

Hoone planeering võimaldab mitmeid hoonet läbivaid vaateid, luues väga hea seose hoonet ümbritseva haljastusega. Veel võib hoone kohta lugeda siit – LINK.

Hoone välis- ja kandvate seinte puhul kasutati E-betoonelement OÜ toodetud betoonelemente ja -tooteid.

Kontakt

Küsimuste korral võta meiega julgelt ühendust, vastame Sulle esimesel võimalusel  NÕUSOLEK KÜPSISTE KASUTAMISEKS

  Veebileht lootusprojekt.ee (edaspidi - Veebileht) kasutab küpsiseid eeskätt veebilehe kasutajamugavuse parandamiseks.  Nõustute küpsistega jätkates veebilehe külastamist või alternatiivselt vajutades nupule „Nõustun“. Küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi. 

  Mis on küpsis?
  Küpsis (cookie) on väike tekstifail, mis salvestatakse veebilehe külastamisel kasutaja arvutisse või muusse seadmesse. Küpsised ei saada informatsiooni kasutaja arvutist välja. Küpsiste all käsitleme kõiki eelnevalt defineeritud tekstifaile olenemata tehnoloogilisest piiritlusest. 

  Mis eesmärgil ja milliseid küpsiseid kasutatakse?
  Kogume püsi- ja seansiküpsiseid mis on vajalikud veebilehe toimimiseks, kasutajamugavuse parandamiseks ja asjakohaseks reklaamimiseks. 

  Kasutame järgmiste kolmandate osapoolte küpsiseid:
   
  Meil puudub ligipääs ja kontroll kolmanda osapoolte küpsistele ning nende küpsiste kasutamine kuulub paigaldajate privaatsuspoliitika alla. Kolmandate osapoolte privaatsuspoliitika ja tingimustega saate tutvuda kolmanda osapoole veebilehtedel. 

  Mis andmeid küpsistega kogutakse?
  Küpsiste kasutamisega seoses võidakse säilitada isikuandmeid mille kasutaja on ise veebilehe vormi täites kirjutanud. Nende hulka kuuluvad emaili aadress ja vajaliku lahenduse kirjeldus. Lisaks võidakse säilitada seadmeinfot, asukohateavet, ip-aadressi, keelevalikut  ja muid eelnevalt loetletud andmeid. 
  Kasutaja isikuandmeid ei säilitata kauem, kui seda nõuavad kogutud andmete eesmärgid. Kui isikuandmed muutuvad ebavajalikeks või kasutaja taotleb nende kustutamist, kustutatakse andmed 1 kuu jooksul. 
  Võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud andmeid oma töötajatele, teenuse osutajatele ja eelnevalt nimetatud kolmandatele osapooltele, kui see on vajalik  eelnimetatud eesmärkidel. Samuti võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud informatsiooni kui oleme kohustatud seda tegema seadusest tulenevalt või enda õiguste või huvide kaitsmisel (nt veebilehe väärkasutuse tuvastamiseks). 

  Kui kaua on küpsis arvutisse talletatud?
  Küpsiste talletamise aeg on iga küpsise puhul erinev. Igakordne veebilehe külastamine uuendab küpsiseid, mistõttu pikeneb ka nende talletamise periood. Seansiküpsised salvestuvad ajutiselt veebilehe külastamise ajaks. Püsiküpsised salvestuvad kasutaja arvutisse pärast veebilehe sulgemist. Püsiküpsistel on erinev aegumisperiood ning mõned neist jäävad kasutaja seadmesse päevadeks, kuudeks või aastateks, kuid soovi korral saab seadmest ise kustutada. 

  Kuidas küpsiste kasutamist piirata ja neid kustutada?
  Kasutaja saab kustutada seadmesse salvestatud küpsised ja ennetavalt vältida küpsiste salvestamist seadmesse. Selleks tuleb kasutajal muuta veebilehe privaatsusseadeid. Seadeid küpsiste keelamiseks tuleb muuta igas seadmes eraldi. Kõikide küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi.

  Täpsemalt juhised leiab veebilehitseja kasutusjuhendist: 
  Internet Explorer: http://support.microsoft.com/kb/278835
  Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en
  Firefox: http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History
  Opera: http://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy
  Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042
   

  Kontaktinfo ja lisateabe saamine
  Veebilehe haldaja ja isikuandmete vastutav töötleja on Siim Lootus asukohaga, Suve 2, Tallinn, Harjumaa 10149, Eesti.Kui Teil on küsimusi või ettepanekuid, võtke ühendust telefonil 56496984 või e-posti aadressil siim@lootusprojekt.ee. 

  Kolmandate osapoolte kontaktandmed on kättesaadavad nende veebilehtedelt. 

  Me võime küpsiste kasutamise põhimõtteid muuta ilma ette teatamata. Lehekülje all olev kuupäev annab märku, millal on viimati põhimõtteid uuendatud. Kõik muudatused jõustuvad koheselt, kui küpsiste kasutamise põhimõtteid on uuendatud veebilehel. 

  22.10.2019