Haapsalu piiskopilinnuse mänguväljak

88% meie projekte on ka valmis ehitatud
Kunstilisel juhil üle 17 aasta kogemust
Rohkelt kogemust muinsuskaitse objektidega
11 saadud tunnustust

Staatus: valmis
Asukoht: Haapsalu
Projekti aeg: 2001–2008
Projekti meeskond: Kersti Lootus, Heidi Viilop
Mänguseadmete projekteerija ja valmistaja: Konx OÜ
Tellija: Haapsalu Piiskopilinnus SA
Ehitaja: Restor AS
Maht: ~ 0,25 ha
Fotode autorid: Maris Tomba, Ülla Paras

Maastikuarhitektuur Haapsalu lossi mänguväljak_MBA6743_c_MarisTomba ülemine

Haapsalu piiskopilinnuse mänguväljakule omistati 2008. aastal Eesti Kommunaalmajanduse Ühingu poolt Eesti parima kommunaalrajatise tiitel ning see valmis Phare ja Euroopa Liidu rahastusprogrammide toel.

Haapsalu keskaegse piiskopilinnuse vallikraavi rajatud mänguväljaku inspiratsiooniks oli selle asukoha ajalugu. Nii leiab ühe hiiglasliku pika liivakastina kujundatud mänguväljaku atraktsioonide hulgast lisaks tavapärastele kiikedele ja liumägedele veel nii väikese linnuse, kivisikuti ja ämbliku aga ka keskaegse koge kujulise ronimislaeva – palju erinevaid võimalusi, et lapsed saaks maast madalast õppida loovalt mängima, oma fantaasiat virgutama ja oma oskusi proovile panema. Tegevuse järgi jaotatud mängualad, liidab üheks tervikuks looklev, voolavat vett imiteeriv sinine laudtee – vallikraav.

Mänguväljaku kasutatavust laiendavad kaks lava, üks mänguväljaku keskel, teine ringmüüri ääres mänguväljaku kohal. Mänguväljaku rajamine ise võimaldas laiendada piiskopilinnuse tegevusvõimalusi – tuua sinna oluliselt mitmekesisemat kasutajaskonda ning muuta nende sealviibimine meeldivamaks. Mänguväljaku paigutamine linnuse ja ringmüüri vahelisse vanasse vallikraavi muudab keskkonna laste jaoks kindlasti põnevamaks ning samal ajal antakse sellega ka mänguväljakule kindlad ja selged „looduslikud“ piirid. Eraldatus võimaldab ala haldajal suuremate sündmuste ajal ka eriilmelisema ja mitmekülgsema tegevuskeskkonna loomist.

Mänguväljaku rajamine oli osa piiskopilinnuse korrastamise projektist, mille käigus korrastati vallikraavist kuni ringmüürini jääv ala, avati linnusesse pääsuks Osutitorni värav, korrastati ajalooline paekivist peatrepp ja müüriäärne jalgrada, rajati ligipääsud ringmüürini. Ühtlasi paigaldati uus pargiinventuur ja valgustus.

Kontakt

Küsimuste korral võta meiega julgelt ühendust, vastame Sulle esimesel võimalusel  NÕUSOLEK KÜPSISTE KASUTAMISEKS

  Veebileht lootusprojekt.ee (edaspidi - Veebileht) kasutab küpsiseid eeskätt veebilehe kasutajamugavuse parandamiseks.  Nõustute küpsistega jätkates veebilehe külastamist või alternatiivselt vajutades nupule „Nõustun“. Küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi. 

  Mis on küpsis?
  Küpsis (cookie) on väike tekstifail, mis salvestatakse veebilehe külastamisel kasutaja arvutisse või muusse seadmesse. Küpsised ei saada informatsiooni kasutaja arvutist välja. Küpsiste all käsitleme kõiki eelnevalt defineeritud tekstifaile olenemata tehnoloogilisest piiritlusest. 

  Mis eesmärgil ja milliseid küpsiseid kasutatakse?
  Kogume püsi- ja seansiküpsiseid mis on vajalikud veebilehe toimimiseks, kasutajamugavuse parandamiseks ja asjakohaseks reklaamimiseks. 

  Kasutame järgmiste kolmandate osapoolte küpsiseid:
   
  Meil puudub ligipääs ja kontroll kolmanda osapoolte küpsistele ning nende küpsiste kasutamine kuulub paigaldajate privaatsuspoliitika alla. Kolmandate osapoolte privaatsuspoliitika ja tingimustega saate tutvuda kolmanda osapoole veebilehtedel. 

  Mis andmeid küpsistega kogutakse?
  Küpsiste kasutamisega seoses võidakse säilitada isikuandmeid mille kasutaja on ise veebilehe vormi täites kirjutanud. Nende hulka kuuluvad emaili aadress ja vajaliku lahenduse kirjeldus. Lisaks võidakse säilitada seadmeinfot, asukohateavet, ip-aadressi, keelevalikut  ja muid eelnevalt loetletud andmeid. 
  Kasutaja isikuandmeid ei säilitata kauem, kui seda nõuavad kogutud andmete eesmärgid. Kui isikuandmed muutuvad ebavajalikeks või kasutaja taotleb nende kustutamist, kustutatakse andmed 1 kuu jooksul. 
  Võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud andmeid oma töötajatele, teenuse osutajatele ja eelnevalt nimetatud kolmandatele osapooltele, kui see on vajalik  eelnimetatud eesmärkidel. Samuti võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud informatsiooni kui oleme kohustatud seda tegema seadusest tulenevalt või enda õiguste või huvide kaitsmisel (nt veebilehe väärkasutuse tuvastamiseks). 

  Kui kaua on küpsis arvutisse talletatud?
  Küpsiste talletamise aeg on iga küpsise puhul erinev. Igakordne veebilehe külastamine uuendab küpsiseid, mistõttu pikeneb ka nende talletamise periood. Seansiküpsised salvestuvad ajutiselt veebilehe külastamise ajaks. Püsiküpsised salvestuvad kasutaja arvutisse pärast veebilehe sulgemist. Püsiküpsistel on erinev aegumisperiood ning mõned neist jäävad kasutaja seadmesse päevadeks, kuudeks või aastateks, kuid soovi korral saab seadmest ise kustutada. 

  Kuidas küpsiste kasutamist piirata ja neid kustutada?
  Kasutaja saab kustutada seadmesse salvestatud küpsised ja ennetavalt vältida küpsiste salvestamist seadmesse. Selleks tuleb kasutajal muuta veebilehe privaatsusseadeid. Seadeid küpsiste keelamiseks tuleb muuta igas seadmes eraldi. Kõikide küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi.

  Täpsemalt juhised leiab veebilehitseja kasutusjuhendist: 
  Internet Explorer: http://support.microsoft.com/kb/278835
  Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en
  Firefox: http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History
  Opera: http://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy
  Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042
   

  Kontaktinfo ja lisateabe saamine
  Veebilehe haldaja ja isikuandmete vastutav töötleja on Siim Lootus asukohaga, Suve 2, Tallinn, Harjumaa 10149, Eesti.Kui Teil on küsimusi või ettepanekuid, võtke ühendust telefonil 56496984 või e-posti aadressil siim@lootusprojekt.ee. 

  Kolmandate osapoolte kontaktandmed on kättesaadavad nende veebilehtedelt. 

  Me võime küpsiste kasutamise põhimõtteid muuta ilma ette teatamata. Lehekülje all olev kuupäev annab märku, millal on viimati põhimõtteid uuendatud. Kõik muudatused jõustuvad koheselt, kui küpsiste kasutamise põhimõtteid on uuendatud veebilehel. 

  22.10.2019